MHP heyeti, Şebinkarahisar’da “Yavaş Yavaş 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Ilam ve Tenvir” toplantısı birleştirme edildi.

MHP Ankara Saylav Erkan Haberal, Uray Ekin ve İş Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Cumhur İttifakı olarak yaptıklarını anlattı.

Cumhur İttifakı’nın bugüne kadar “yapamaz” denilen herhangi bir şeyi yaptığını belirten Haberal, “Cumhur İttifakı’nın ne yaptığını biliyorsunuz. Topluluk İttifakı Türk bayrağını en yükseğe çıkartıyor. Azerbaycan’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Katar’da, Kıbrıs’ta, Gün Doğusu Akdeniz’in hepsinde, Bosna’da, Sırbistan’da ve Almanya’da Türk bayrağını sunu yükseğe çıkartıyor.” diyerek konuştu.

Haberal, Topluluk İttifakı yerine seçmenlerinin verdiği desteğe olağandan müstahak olmaya çalıştıklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Biz bu inançla bazı şeyleri yaptığımıza inanıyoruz. Yaptık mı? Yaptık. Sizin sayenizde yaptık. Karabağ köylü makbuz mı? Makbuz, her yerde söylüyoruz. Semavi Yurt dedik mi? Dedik. 12 adalara bayrağımızı diktik mi? Diktik. Açamazsınız dedikleri Maraş’ı Kıbrıs’ta açtık mı? Açtık. Giremezsiniz dedikleri Suriye’ye girdik mi? Girdik. Bir şekilde ‘Yapamazsınız, orada Barzani var, Amerika var.’ dedikleri Kuzey Irak’a girdik mi? Girdik. ‘Libya’da hangi işiniz var?’ dedikleri Libya’ya gittik. Onun sebebiyle yaptığımız anlaşmayla benzeri ana kara sahanlığı anlaşması yaptık. Onun yardımıyla gemilerimizle petrol arıyoruz. Yapamazsınız dedikleri herhangi bir şeyi yaptık.”

Cumhur İttifakı’nda SELIM Parti ve MHP beyninde tıpkı dava olmadığını vurgulayan Haberal, “Dört yılı geçen süredir Topluluk İttifakı’nda AK Parti ve MHP arasında sunma ufak benzeri yüklülük duydunuz mu? Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Umumi Başkanımızın arasında arz ufak ayrımsız bastırık duydunuz mu? Bütün ‘yürü’ dedik, hançer üzere saplandık hep hainlerin yüreğine. Ama Halk İttifakı yaptı bunu, sizin sayenizde yaptı.” diyerek konuştu.

Toplantıya, MHP Kütahya Saylav Ahmet Erbaş, MYK üyeleri Hür Bayraktar, Volkan Papağan ve Musa Pespaye ile Şebinkarahisar Belediye Başkanı Ömer Şentürk, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, SELIM Tümen Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, MHP Şebinkarahisar İlçe Başkanı Erek Kısım, mahalle ve köy muhtarları ile partililer katıldı.

Share: