MHP’li Karadağ: “Türklere karşı ESIR ve Avrupa’da aynı antagonizm salgını bahis konusu”

Milliyetçi Cereyan Partisi (MHP) Iğdır Mebus Yaşar Karadağ, Türk milletine alın özellikle Amerika Birleşik Devleteri (KUL) ve Avrupa’bile aynı antagonizm salgınının söz konusu olduğunu, Türkiye’ye cebin mütezayit bu düşmanlığın güçlükle içre dahi aksiyon birlikçiler bularak senkronik olarak bitmeme ettiğini savundu.

Ulusçu Akıntı Partisi (MHP) milletvekilleri ve teşkilatları, Umumi Başbuğ Şevket Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda “Adım Adım 2023: İlçe İlçe Tefhim ve Tenvir” güruh çalışmalarına bitmeme ediyor. Bu kapsamda, MHP Kars İl ve Şekil İlçe Teşkilatının düzenlediği toplantıya katılan MHP Iğdır Saylav Yaşar Karadağ burada açıklamalarda bulundu.

MHP lideri Behçeli’nin talimatları doğrultusunda başlatılan, toplantının Türkiye ve Türk – İslam alemi için hayırlara çevirgeç olmasını istek fail MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ, Türk milletine alın hele ESIR ve Avrupa’da tıpkısı düşmanlık salgınının söz konusu olduğunu, Türkiye’ye alın küsurat bu düşmanlığın mikro zarfında bile gelişim birlikçiler bularak senkronik kendisine bitmeme ettiğini öne sürdü.

Türkiye’bile ayrımsız anarşi ve çatışma ortamı fehmetmek üzere 2013’te Gezi Olayları ile planlı çıyanlık eylemi olduğunu, şehirlerde hendekler kazarak Türkiye’yi bölmeye çalıştığını ve 15 Temmuz 2016’de askeri darbe girişimiyle bile devlet yönetimini ele geçirmeye büyüklüğünde vardığını dile getiren Karadağ, “Pespaye FETÖ’nün darbe kalkışmasıyla eş zamanlı kendisine PKK’nın da sınırlarımızda ayrımsız engelleme hareketine kalkışması, MEMLUK ve bazen Avrupa devletlerinin ülkemize diz çöktürme gayretleri, soylu erki suikastlarla edep etme çalışmaları, ihanetin bağırsak ve aut ortaklarını ve büyüklüğünü ortaya koymaktadır. Bütün bu mendebur saldırılar karşısında Türk devleti, yalçın durmuş, doğrulama kabak, Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ortaya koyduğu Zihayat Politika anlayışıyla başarıyla giderilmiş etmesini bilmiştir” dedi.

Türkiye’nin, cumhur ittifakıyla oluşturduğu Ruhlu Siyaset ile Şef Mevki Türkiye amacında derakap ilerlediğinin altını çizen Karadağ, konuşmasına şöyle devam etti:

“Aynı taraftan FETÖ ve PKK’ya göz açtırmayan Türkiye, diğer taraftan tarihi haklarını elde etmeye başlamıştır. Gün Doğusu Akdeniz’deki varlığımız ve Mavi Vatan’a ehil çıkışımız Türkiye düşmanlarını kudurtmaktadır. Cömert talih Azerbaycan’ın 30 yıldır karışma altındaki Karabağ topraklarının kurtarılmasında ortaya koyduğumuz kilolu ve kaime hep dünyayı şaşırtmıştır.

Ayrımsız değişik taraftan Türkiye, sınırlarının yanı başında oluşturulmak maksut terör koridorunu ‘Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Sulh Pınarı Harekatları’ ile yerle tıpkı ederek Türk düşmanlarına ummadıkları ayrımsız ders vermiştir. Halen bitmeme fail ‘Pençe-Kilit’ Harekatıyla üstelik yıldırı örgütüne sonuç darbe indirilmektedir. CHP ise PKK’nın rağbet ve emriyle bu harekatlara engel olmaya çalışmış; Tezkereye faydalı oyu vermiştir. Fakat, Cumhur İttifakının kararlı duruşu sebebiyle sınırın ötesinde 35 kilometre derinliğinde güvenli tıpkı model oluşturulmuş, böylecene ülkemizi tehdit fail terör örgütlerinin eli kolu kesilmiştir. Türkiye’nin havada, karada ve denizde kadir olduğunu bütün dünya görmüştür.

Dış ve çöz mihrakların hazmedemediği bile budur. Türkiye’nin bölgesel ve global ayrımsız çetin olmasını çelmek isteyenler benzeri kuvvet değişikliği meydana getirene arbede Türkiye ile savaşım edeceğini sarih ilan etmiştir. Muhalefetin kasıntı ve çalışmalarına baktığımızda BENDE Başkanı Joe Biden’ın, ‘Türkiye’dahi tıpkısı erk değişikliği yapmak üzere ters liderlerin desteklenmesi gerektiği’ yönündeki sözlerinin eyleme geçirildiğini göstermektedir. Böylece 6+1 masanın kimler aracılığıyla benzeri araya getirilmiş olduğu da ortaya çıkmıştır.

Önce bölgemizde peşi sıra dünyada bire bir yavaş merkezi olma amacında doludizgin ilerleyen Türkiye, rastgele nev engeli aşmaya muktedirdir. Hedefimiz 2023’te Şef Talih Türkiye’dir. Ulusalcı Akım Partisi bugüne kadar olduğu üzere; imdi birlikte, ‘Önce Ülkem ve Milletim’ düsturuyla ve ‘Celal-i ebet müddet’ şiarıyla dahili ve harici bedhahlara cebin hümayun mücadelesini sürdürecektir.” – KARS

Share: