MHP’nin Erzurum mitingi

MHP Genel Başkanı Oran Bahçeli, “Görünürde şeş fırka benzeri masadadır fakat masanın altı yılan, çıyan kaynamaktadır. HDP, FETÖ, PKK, DENIZ-ESIR, Türk düşmanları bu masanın altında çığlık imalatıyla meşgul olmaktadır. Bu masa kargaşa masası, cürüm masası, eğlenti masası, bilisizlik masası, mezellet masasıdır.” dedi.

Bahçeli, partisince Erzurum’daki İstasyon Meydanı’nda planlı “2023’e Akilane: Aday Anlaşılan, Karar Açık” başlıklı mitingde yaptığı konuşmada, Türk milletinin, köleliği, zilleti, hezimeti, meskeneti, teslimiyeti, istila heveslerini elinin tersiyle ittiğini, temas defasında kafasını tıpkı Milli Savaşım yıllarında ve 15 Orak Ayı gecesindeki kadar ezdiğini söyledi.

Bölücülere, teröristlere, milliyetsizlere bırakılacak devlet ve yurtlarının olmadığını tamlayan Bahçeli, şöyle konuştu:

“Maalesef ve aleni şekilde görülüyor ki, CHP yönetimi PKK’yla yemeden içmeden kavil halinde değil, bu bölücü ve dinsiz örgütün yedeği haline gelmiştir. Şırnak’ın Uludere ilçesinin Ortasu köyünde 28 Antrakt 2011 tarihinde yaşanan müessif hadisenin üzerinden sabık 11 yıl sonraları helalleşme maskesi altında yarıcı tezlere bindi isnat etmek, terör örgütünün değirmenine su sürmek gaflet ve tabansızlıktır. Kılıçdaroğlu alelhusus şunu bilmelidir kim, Türkiye’da ‘Roboski’ diye aynı vadi yoktur, olmamıştır, olamayacaktır.”

“İHA’ya, SİHA’evet alın çıkan bunlardır”

(CHP Umumi Başkanı Kemal) Kılıçdaroğlu’nun, Yozgat’ta, Van’birlikte ve Erzurum’birlikte başka, Şırnak Uludere’birlikte ise alelacayip olduğunu rapor eden Bahçeli, Millet İttifakı’nın Reisicumhur adayıyla ait sunturlu sarpa sardığını aktardı.

Budun İttifakı’na değinen Bahçeli, “İttifak zarfında ittifaklar yeşermekte, kulisler birbirini kovalamakta, lakırtı çarkı dönmektedir. Görünürde şeş fırka tıpkı masadadır fakat masanın şeş uzun hayvan, hain kaynamaktadır. HDP, FETÖ, PKK, SUTAŞ-BENDE, Türk düşmanları bu masanın altında yara imalatıyla çalışır olmaktadır. Bu masa karışıklık masası, suç masası, pislik masası, gaflet uykusu masası, mezellet masasıdır. Terörle mücadeleye ‘hayır’ diyen bunlardır. İHA’ya, SİHA’ya alın çıkan bunlardır. ‘Mavi Vatan’daki varlığımıza karşı mevrut bunlardır. ‘Suriye’birlikte, Irak’ta, Libya’üstelik ne işimiz var?’ diyen bunlardır. Milli meselelere şaşı icra vekili bunlardır. Türkiye’yi sürekli kötüleyen ve kuyusunu kulaklı bunlardır.” ifadelerini kullandı.

“Toptan provokatör” adına tanımladığı A?BD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin, 17 Eylül’deki Erivan ziyaretine değinen Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Bire Bir çağ ilk Özbekistan’ın Semerkant kentinde toplanan Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın 22. Büyüklük Başkanları Zirvesi’ne Türkiye mührünü vurmuştu. Ancak KUL’nin kurulmuş nizamı Pelosi marifetiyle misilleme yaptı. Rövanş amacıyla Pelosi yeniden sahaya sürüldü. Bu hanım, Erivan’daki neymiş Ermeni genosit anıtında timsah gözyaşları döktü. Agresif Ermenistan’ı arkalayıp Türkiye ile Azerbaycan’ı suçladı ve dedi kim, ‘Otokrasiyle mücadelede Ermenistan’ın yanındayız.’ Karabağ’dahi hazar ve huzuru dinamitleyen, mihman çözüm arayışlarını sabote eden ne Azerbaycan ne da Türkiye’dir, biliniz kim suçlu yalnızca Ermenistan’dır. 19 Eylül’dahi CHP’nin geveze ve ağzı dalavere yayımcı sözcüsü üstelik şunları kaydetti; ‘Biz CHP namına otokrasiden değil demokrasiden yanayız.”

“Bizim adayımız galiba, kararımız nettir”

Bahçeli, soykırımı girmek talip ve katliamın bittabi olduğunu düşünenlerin Erzurum’a gelip bakmalarını istekle, bibi anlatılan dram ve tüyler ürperten eziyetleri, işkenceleri, cinayetleri dinlemelerini istedi.

Ermeni çetelerinin, 1914-1922 yılı mayıs ayına kadar 518 bin 305 Müslüman Türk’ü katlettiğini anımsatan Bahçeli, “Genosit suçunun daniskası Ermeni katillerin vasıtasıyla yurt coğrafyasında işlendi. 1915 olaylarının içyüzünü, gerelti arkasını, anne mahiyetini saptırmak hele zaman suçudur, Türk milletine bühtan ve saygısızlıktır. İşte inhitat ittifakı bunlara dahi tepkisizdir. Kendileri nedir ki, cumhurbaşkanı adayları ne olacaktır? Bizim ise adayımız galiba, kararımız nettir.” dedi.

Londra’birlikte yegâne geçenek halinde yapılan bilet kontrol kuyruğuna geçip otobüse binenlerden olmayıp, Birleşmiş Milel 77. Umumi Kurulu’nda türe, insaniyet, merhamet, siyaset ve vicdan dersi veren Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayları olduğunu anlatım eden Bahçeli, “O Biden ise ego Erdoğan’ım” diyen iradenin kendilerinin cumhur reisi adayı olduğunu bildirdi.

Ülkenin milli bekası için ayrıksı aynı almaşık olmadığını belirten Bahçeli, “Kalıcılık, var oluştur, milli varlığımızın kesintiye uğramadan devamıdır. Bekamız tehlikeye girerse bulunmayan oluş kaçınılmazdır. Antrparantez mezarlarımızın birlikte neşir edilmesi makus kaderimiz olacaktır. 3. Dünya Savaşı konuşulmaktadır. Besin, barhana ve enerji krizi beşeriyeti kuşatmıştır. Coğrafyalar anarşi içinde, provokasyonlar devrededir. Rusya kısmi seferberlik zar etmiştir. Acun diken üzerinde, bıçak sırtındadır. Soğuk Savaş bitmiştir ama ısıdam savaşlar dönemi açılmıştır. Çekirdeksel cebe tehdidi her zaman endişeleri körüklemektedir. Önümüzdeki yıllar kurşun gibi kilolu olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

“Ülkemizin geleceğini teslimiyetçiler belirleyemez”

Türkiye’nin güvenliğinin, devletin ülkesi ve milletiyle ayrılamaz bütünlüğünün her şeyin önünde ve üzerinde olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Ülkemizin geleceğini teslimiyetçiler belirleyemez. Ülkemizin güvenliğini terör seviciler, emperyalizmin kuklaları atama edemez. Yaparsak tığ yaparız, Türkiye’mizi çekinmezlik, yaşayış, muvazene ve gelişmişlik limanına biz taşırız. Bilmeyen varsa söyleyeyim, biz milletin can kuşu kökü olan Halk İttifakı’yız.” diye niteleyerek konuştu.

Bahçeli, Türkiye’ye ehil çıkacaklarını, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünü Cumhur İttifakı’nın zaferiyle taçlandıracaklarını belirtti.

Türk milletinin, daha çok maskeleri düşmüş hainlik odaklarını tanıması gerektiğini dile getiren Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bunlar, bazen yarıcı terörün sözcülüğünü yaparak masa başında klan göstermektedir. Bu bedhahlar, arada bir sözde aydın, kimi vakit edip-karikatürcü, zaman zaman sivil dernek, ara sıra iş kadını, bazı bazı birlikte politikacı kisvesi altında kinlerini kusmaktadır. Bizim ilhamımız Samsun, Nahiye ve Amasya’dan bilahare 26 Haziran 1919’birlikte yollara düşüp 3 Orak Ayı 1919’dahi Erzurum’a gelen ve arkası sıra 23 Orak Ayı-7 Ağustos 1919 tarihleri arasında milli aynı kurultay toplayan Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarıdır. Biz, camız ve himayeyi reddeden inanmışlığın tarafıyız. Biz, tüm bağımsızlığımızı ve milli bekamızı sonuç damla kanına büyüklüğünde saye edecek inan ve irade gücünün tarafıyız. Tığ, Ahit-ı Milliyi and bilen sarsılmaz sadakatin tarafıyız. Biz, ‘evet istiklal evet ölüm’ seslenişinin tarafıyız. Tığ, ‘ölürsem şehit kalırsam gaziyim’ diyen fedakarlığın tarafıyız. Türk vatanı arpalık bahçemiz, Türk milleti çıban tacımız, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Bingöl, elbette Türkiye esmer sevdamızdır.”

“Bugün biz konuştuk siz dinlediniz, 2023’te üstelik siz konuşun yedi düvel dinlesin.” diyen Bahçeli, “Ne mutlu Türk’üm diyene” ifadesiyle konuşmasını tamamladı.

Alandakilere karanfil dağıtan Bahçeli’ye MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Kültürlü ve İl Başkanı Naim Karataş tarafından, Erzurumspor atkısı ve tablo hediye edildi.

(Bitti)Share: