MHP’nin Kayseri mitingi

MHP Genel Başkanı Izzet Bahçeli, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in sözlerine reaksiyon göstererek, “Geliriz gelmesine ama gündüzünüzü geceleyin kadar örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift koşa, kanımızla, canımızla geliriz.” dedi.

Bahçeli, partisince Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda planlı “2023’e Akla Yatkın: Aday Belli, Karar Kesin” antetli mitingde yaptığı konuşmada, CHP’ye yönelik eleştirilerde bulundu.

“Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu CHP zihniyetinin günahları diz boyudur. Bugünkü CHP zihniyeti Kuvayımilliye iradesiyle geceyle zaman kadar farklıdır. Birtakım dikenini gülünden seçer, hep ettiğinin mahsulünü aynı devir mutlaka biçer. Kılıçdaroğlu gün bilmez, ecdad bilmez, kavim bilmez, fazilet bilmez, terbiye bilmez; bildiği biricik madde yalandır, iftiradır, izansızlıktır. Kayseri’nin ünlü benzeri sözünü hatırlatmak isterim. ‘Ahrazın dilinden anası anlarmış.’ Hangi var kim bu Kılıçdaroğlu’nun dilinden dahi dileğinden dahi dimağından birlikte anlayan, anlayacak olan yoktur. Rahmetli Peyami Safa’nın dediği kabil, ‘yalana bırakınız insanı, yük bile ayaklanma etmelidir.’ Uydurmacılık, milli ve manevi değer yağmacılığı, yabancılara yalakalık zillettir, illettir, rezalettir, CHP’sinden HDP’sine, İP’inden DEVA’sına kadar hepsinin yakasına yapışmıştır. Kılıçdaroğlu’nun tek bir akıllıcasına lafını duyanınız oldu mu? CHP’nin ve diğerlerinin milletimizin ve devletimizin lehine kıytırık dahi olsa müspet bire bir görüşüne şehadet edeniniz imdi mı? Testide hangi varsa dışına sızan odur.”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Fikirde ne bulunuyorsa fiile yansıyan dahi odur. İleri düzeyde beyin dağılması canlı Kılıçdaroğlu, meğer Sakarya Savaşı’nın Sakarya ilimizde yapıldığını sanıyormuş. Elbette olsa bozacının şahidi şıracıdır, kendisini dinleyenlerin alkış tufanı koparması de toplu tıpkı cahiliyet gösterisine işarettir. Nutuk’tan değil, Atatürk’ten değil, toptan menfaat ve hainlik merkezlerinden ilhamını alanların akıbetleri böylesine mefluçtur. Doğrusunu Tanrı biliyor ya İstanbul’daki Belgrat ormanlarının Sırbistan’dahi, Arnavutköyü’nün Arnavutluk’ta, Ankara’daki Tunus Caddesi’nin da Tunus’ta olduğunu söylerse hiç şaşırmayınız.” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin yetiştirdiği değerlerden birisi olan İncili Çavuş yaşamış olsaydı Kılıçdaroğlu’nu gecikmeksizin ona havale edeceklerini, onun eğlendirme üreten diline zimmetleyeceklerini dile getiren Bahçeli, “Nihayetinde bilinen bilgisizlik çığlığı karşısında yapılacak başka bir öz de olmazdı. Bu kapsamda Hz. Ebubekir’e atfedilen şu alay aynısıyla Kılıçdaroğlu’nu tanım etmektedir. ‘Abidin cahili, şeytanın oyuncağıdır. Ayrımsız fareyi cebinde taşıyanlar gibi.’ İhya eylemek üzere ne büyüklüğünde ayrıntı lazımsa, imha üzere birlikte o büyüklüğünde cehalet kafidir.” diye konuştu.

“İtibarlı tıpkısı Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir”

Bahçeli, vicdanı kurumuş, şuuru kapanmış, akılsal melekeleri katre geçirmiş olanların sulak alanda üstelik susuz, güneşli yerde birlikte ışıksız kalacağını vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Bihakkın zar ediyorum, alçalma ittifakı yarınlarımıza perde çekemeyecektir. Cezir ittifakı iri Türkiye’nin doğuşuna bariyer olamayacaktır. Türkiye temas meselede hakem misyonu üstlenen bire bir ülkedir. Türkiye hangi diyeceği, ne yapacağı nikbet uyandıran bir büyüklük konumundadır. 16 Eylül’üstelik Özbekistan’ın Semerkant kentinde planlı Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın 22. Büyüklük Başkanları Zirvesi’hangi diyalog ortağı Türkiye’yi temsilen katılan Cumhurbaşkanı’mız ve heyeti göz doldurmuş, deste odağı haline gelmişler, müspet ve tartılı tutumlarıyla herkesle angajman kurmayı, artağan görüşmeler yapmayı başarmışlardır. Rusya- Ukrayna savaşı başta gelmek amacıyla, ülkemiz bütün akse ve ülkü alanlarına candan ve diplomatik ustalıkla müdahale etmektedir. İnsanı ve insanca değerleri merkezine düzlük aktif tıpkısı diplomasiyle bölgemizde ve toptan zeminde sulh kuşağı sağlamak üzere mücadele fail saygın bir Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir. Bu nedenle mezellet partilerinin ayarları bozgunluk, ne diyeceklerini şaşırmışlar, dut ballıdarı bülbüle dönmüşlerdir.”

“Masa dağılacağı büyüklüğünde elhak dağıldı”

Budun İttifakı’nın HDP’yle çok düzensiz ayrımsız geçim içre olduğunu tamlayan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ’ye dal eğmiş vaziyetteler. PKK’nın dümen suyuna girmiş haldeler. Bu nedenle zilletin ta dibindeler. Küresel emperyalizmin kul kadar izindeler. Türkiye düşmanlarının emrindeler. Türkiye’nin izmihlaline hizmetteler. Milli angajman ve el birliği bağlarımızı koparmanın derdindeler. Etnik ve telakki bütün bütün bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Palikarya tezlerine destek vermenin hedefindeler. Terörle mücadeleyi bitirmenin niyetindeler. Suriye’dahi, Irak’ta, Libya’dahi, Karabağ’da, Balkanlar’üstelik, Kafkaslar’de, Mavi Vatan’de Türkiye’nin koygun savaş gücünü, haklı ve yasal varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. CHP, İP, HDP, SP, Ati ve DEVA’nın yanı sıra TİP, TKP, Iş Partisi, Emekçi Akım Partisi, Sosyalist Meclisler Federasyonu, Sosyal Özgürlükler Partisi bile zilletin göbeğindedir. Peyda yahut zımni olsa da bunların tam kapısı birbirine açılmaktadır. Kılıçdaroğlu bu düşkünlük koalisyonunun reisicumhur adayı olmak üzere çırpınmaktadır. Gelişmeler can sıkıcı olunca CHP yönetimi mayasız masa ittifakını zılgıt noktasına gelmiştir. Kılıçdaroğlu şayet aday olmazsa, ‘Alevi olduğu için reddedildi algısı’ yerleşirmiş. Bunu sosyete ve demokrasi hazmedemezmiş. Da altılı ganyan masa da dağılırmış. Masa dağılacağı büyüklüğünde zaten dağıldı, ancak CHP yönetiminin özge bilinmeyen kaçık ve karanlık söylemlerinin sağtöresel ve makul hiçbir yanının bulunmadığı üstelik ortadadır. Alevi İslam inancına sahip kardeşlerimizi kımıldatma eden açkı bölen, ayırıcı, kutuplaştırıcı ve nefret yayan aynı dildir. Bu bühtanı ağzına alanlar Türk milletinin varlığından, birliğinden, kardeşliğinden, yükseliş ve diriliş gayesinden haddinden fazla erinçsiz olan namertlerdir.”

“Alevi’si da bizim, Sünni’si da bizim, Caferi’si da bizimdir. Irlamak bile biziz, Kürdü üstelik biziz, tığ Türk milletiyiz.” diyen Bahçeli, “CHP’nin bu melun iddiası milli güvenliğimize tehdittir. Benden sonrası tufan anlayışına saplanıp artan benzeri siyaset koltuğundan Türkiye’ye ati sadece hüsrandır. Türk milleti bu kalem aynı coşmuş fitneye boğaz vermeyecektir. İP’in başkanına Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sorulunca, ‘bu seçimi tehlikeye atamayız’ cevabını vermesi jandarma ve kumpasçı bire bir üsluptur, tıpkısı zamanda yeniden ayağa ikircikli ve iki yüzlü tıpkısı anlayışın dışavurumudur. İP, altı oku bağlamış, terörist Demirtaş ‘Kılıçdaroğlu’na ayrımlı sosyal kesimlerin balaban tıpkı desteği var’ sözleriyle İP’in bağını cezaevinden çözmeye kalkışmış ancak mezellet cephesinde sular bire bir cins durulmamış, fırtına dinmemiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye sevdası iliklerimize kadar işlemiştir”

Bahçeli, Halk İttifakı’nın sözünün kortej, duruşunun net olduğunu vurgulayarak, “Yüreklerimizdeki yurt ve budun sevdası devir kadar nazik, Çanakkale kabil aşılmazdır. Halk İttifakı’nda al-ver ilişkisi yoktur. Menfaat ortaklığı, getirim paylaşımı, payanda kavgası, yamaç taksimi, ulufe dağıtımı yoktur. ya hangi vardır tamam? Ahlak vardır, milli duygular vardır, iman vardır, egemenlik vardır, feragat vardır, beraberlik vardır, sevgi vardır, içtinap etmek vardır, budun vardır, Türkiye sevdası iliklerimize kadar işlemiştir. Aklımızda olan takkadak ve çabucak Türkiye’dir, Türk milletidir, milli bekadır. Gönlümüzde, Türk-İslam coğrafyalarının, soydaşlarımızın, ilmek kardeşlerimizin huzura, güvenliğe, istikrara, refaha ve barışa ulaşan olması yatmaktadır.” dedi.

“Türk’ün azameti karşısında tutunamaz”

“Karabağ’da kışkırtma üzerine kışkırtı işleyen, kardeşlerimizin kanını döken caniler, Türk’ün azameti karşısında tutunamaz.” diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karabağ Azerbaycan’dır, Karabağ dede yadigarıdır, Karabağ Türk yurdudur. Fert gardaşlarımız hangi antlaşma ve nerede istiyorlarsa onlarla çelikten bukağılık oluruz, tıpkı mevziye girer etten cidar öreriz. Ankara’yla Bakü’nün kaderi birdir. Türk’ü, Türk’ten ayıracak hangi bire bir eksen, hangi dahi tıpkı bariyer vardır. Türkiye, Azerbaycan ile sonuna kadar dayanışma içindedir. Biz iki celal biricik milletiz, bedenlerimiz ayrı olsa de canımız birdir. Karabağ’bile vurulup yere sakıt neferler bizim neferimizdir. Rahmetle ve hürmetle andığım şehitler bizim şehidimizdir. Alınacak intikam, sorulacak adisyon namusumuza emanettir. Akse imalatçısı, global kışkırtmacı MEMLUK Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Tayvan’dan sonra Erivan’a yolculuk planı kimlerin birlikte yürüdüğünün delili, zamanlama bakımından sorunlu ve iskele babası bire bir ziyarettir. Anlaşılıyor ki Türkiye’yi ve Türk milletini ciharıyek taraftan kuşatma altında tutuyorlar. Tıpkı yanda Ermeni çeteleri, değişik yanda Yunan kepazeliği, benzeri yanda güney sınırlarımız süresince tahriklerini sürdüren terör örgütleri, başka yanda global baskılar.”

Bahçeli’den Miçotakis’e reaksiyon

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Türkiye’ye “akşam gelme tarih gel” dediğini hatırlatan Bahçeli, “Geliriz gelmesine amma gündüzünüzü tün kabilinden örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, koşa koşa, kanımızla, canımızla geliriz. Geldiğimizde Miçotakis’i korumaya ne efendilerinin ne da güvendiği hareket birlikçi çevrelerin gücü dahi yetmez. Hedef Türk milletidir, zırh çekenler ise toptan emperyalizmin kıya devriyesine çıkarttığı vatansızlardır.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, tarihin arz iri sosyal bölük projesinin hükümet yoluyla hayata geçirildiğini belirterek, 81 ilde ve umum ilçelerde 2023-2028 yılları arasını kapsayan süreçte 500 bin içtimai göz, 250 bin konut gayeli arsa, 50 bin gelişim yeri yarmak vasıtasıyla millete forslu ayrımsız bakım için kolların sıvandığını dile getirdi.

CHP’nin İzmir’dahi milyon dolarları ödeyerek dinleti düzenlediğini belirten Bahçeli, CHP’nin bühtan atmakla, yapılanı aşağılamakla, dün akıllıca dediği kanunları zaman Anayasa Mahkemesine taşımakla çalışır olduğunu anlatım etti.

“Kılıçdaroğlu’ndan da solcu dahi gayrimümkün”

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun “ego da milliyetçiyim, ego üstelik ülkücüyüm” gürültüsünü çıkarmasının anlamsız olduğunu dile getirerek, şöyle bitmeme etti:

“Yıldırıcı Demirtaş’ın göğsüne madalya asmayı düşünen aynı şahısla milliyetçilik bir sinede, ayrımsız vicdanda, tıpkı fikirde barınamaz, yaşayamaz. Bir bedende hem şeytan hem bile ferişte olmaz, helal aşa haram katarak düşünce açgöz, Kılıçdaroğlu’ndan bile solcu bile imkânsız. Inhitat ittifakı Türkiye’nin karşısında, Ulusalcı Akıntı Partisi ve Topluluk İttifakı Türkiye’nin tarafındadır. Alçalma ittifakı, İmralı canisinin, teröristbaşı Gülen’in, PKK’nın, Firavun’un, müstevlilerin, sömürgecilerin yanındadır, Milliyetçi Akım Partisi ve Halk İttifakı Kayseri’nin, Nevşehir’in, Niğde’nin, Aksaray’ın, Kahramanmaraş’ın, mazlumların, gariplerin, ülkemizi büyütme, ihya ve zenginleştirme mücadelesi veren gelişim adamlarımızın arkasındadır. Tığ, müstakil ve hayatiyetli Türkiye’den tarafız. Tığ, feda edilecek biricik aynı insanımız yok, gelişigüzel Türkiye’yiz diyen tarafız. Biz, zalime Çetince, mazluma Yunus olan tarafız. Tığ, toptan oyunlara alın milli duruştan tarafız. Çağrımız, ‘önce ülkem ve milletim’ diyen herkesedir. Çağrımız, ‘bu millet, bu vatan, bu sembol benim’ diyen herkesedir. ‘Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım bulunmayan’ diyen seçme yurt evladıyla yolumuz birdir. ‘Biz birlikte Türkiye’yiz’ diyen bütün bu milletin hakiki evladıdır.”

Alandakilere 2023’te sandığa gitmeleri ve Topluluk İttifakı’na oy vermeleri çağrısında mevcut Bahçeli, Kayseri’den çok ümitvar şekilde ayrıldığını söyledi.

Rahmetlik Alparslan Türkeş’i anan Bahçeli, sözlerini Dadaloğlu’nun “Kıymetiharbiye Mevlam senden benzeri dileğim var (Kadın eyleme)” şiirini okuyarak sonlandırdı.

(Bitti)Share: