“Milli Ağaçlandırma Haset”nde fidanlar toprakla buluşturuldu

Erzurum, Ardahan, Ağrı, Erzincan, Kars ve Tunceli’dahi, “11 Teşrinisani Milli Ağaçlandırma Haset” kapsamında ağaç dikim etkinlikleri düzenlendi.

Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Eczalık Fakültesi yanı sıra gerçekleştirilen etkinlikte 1000 rekiz toprakla buluşturuldu.

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, yaptığı konuşmada, vatanın seçkin karışında toprağın zinde fidanlarla buluşması ve geleceğin ormanına dönüşmesi amacıyla umum birliğiyle üstlerine düşeni yaptıklarını söyledi.

Üniversite olarak değme yıl tıpkısı bugün diktikleri fidanlar kabilinden selen ormanına tendürüst fidanları katmanın heyecanıyla çalıştıklarını tabir fail Çomaklı, “Yeryüzünün emanetçileri olarak insanlara sakıt yeryüzü balaban görevlerden birisi birlikte doğaya, hayvanlara ve insanlara saygıyı yazmak ve yaygınlaştırmaktır. Bu ürkmek ve bilinçle Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye Yüzyılı seziş hareketiyle Cumhuriyetimizin yüzyılına içki olacak rekiz ağaç etkinliğini Atatürk Üniversitesine katılan dikme gibi gençlerimizle alay malay gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Erzurum Teknik Üniversitesinde birlikte yerleşke içerisine fidanlar dikildi.

Kent genelinde zaman 18 bin rekiz toprakla buluşturuldu.

Share: