Milli kılıç oyuncusu koşa, kullanılmamış başarılar amacıyla birbirlerine tehlikeli veriyor

Katıldığı uluslararası yarışmalarda çok sayıda muvaffakiyet kazanan milli eskrimci Beyza Halvacıay Kadem, kılıç oyunu milli hakemi olan eşi İbrahim Ayak ile eskimemiş dereceler fethetmek istiyor.

Beyza, 10 yıl önce başladığı eskrimde Türkiye birinciliğinin beraberinde 2017’üstelik Çoluk Çocuk Delici Kılıç Acun Kupası’nda beşincilik, 2018’de 15. Akdeniz Kılıç Oyunu Şampiyonası’nda dahi bando ikinciliği elde etti.

Beyza, AA muhabirine, eskrim milli hakemi olan eşi İbrahim Bacak’ın herhangi bir antlaşma kendisine destek olduğunu söyledi.

Herhangi Bir turnuva öncesi eşiyle alıştırma yaptıklarını nâkil Beyza, “Eşimle eskrim sporu sebebiyle tanıştık. Eşimle müsabakalara gelmemiz haddinden fazla güzelce oluyor. Az dışı müsabakalarında hem gittiğimiz ülkeyi alay malay rüyet hem de bu arada yarış fırsatımız oluyor. Bu süreçte bizim için çok güzelce hatırat birikiyor.” diye niteleyerek konuştu.

Beyza Halvacıay, eşinin Eskişehir’e antrenör olarak atandığını, kendisinin çalışmalarına Konya’de devam ettiğini fakat bu durumun birbirlerine verdikleri desteği azaltmadığını dile getirdi.

Hedeflerine yankılanmak amacıyla çalışmalarına bitmeme ettiğini vurgulayan 24 yaşındaki milli sportmen, “Gelişigüzel sportmen kadar benim bile hedefim olimpiyatta başarı elde edebilmek. Bunun amacıyla çalışmalara bitmeme ediyoruz.” dedi.

Beyza, yarışmalara eşiyle alıştırma yaparak hazırlandığını belirterek, “Gösterişli kendisine benden faik amma muvaffakiyet kendisine baktığımızda ben daha başarılıyım.” ifadesini kullandı.

İbrahim Ayak: “Temas madde Beyza’nın başarısı amacıyla”

İbrahim Göl Ayağı ise eşiyle 7 yıl geçmiş tanıştıklarını, birlikteliklerini evlilikle taçlandırdıklarını kaydetti.

Mutlu tıpkı yuvaları olduğunu anlatan 27 yaşındaki İbrahim Kıç, şöyle konuştu:

“Antrenmanlarımızı beraber yapıyoruz. Beyza, benden kalburüstü tıpkı sporcu fakat antrenmanda yendiğim devir ego haysiyet duyuyorum, onun biraz morali bozuluyor. Böyle şekerli telaşlar içindeyiz. Arada Bir dinlenme kampı dönemlerinde ayrı kalıyoruz. Maçlara gidip geliyoruz. Kamp dönemleri oluyor. Ayrı kalmamız gerekiyor amma seçkin öz Beyza’nın başarısı ve Türk milleti için. Beyza, milli takımda Türkiye’yi piyes ediyor. Yetersiz içi ve dışında bilcümle müsabakalara bu arada gitmeye çalışıyoruz. Beyza’nın benzeri olimpiyat hedefi var, muvaffakiyetli olursa ego birlikte çokça bahtiyar olurum.”

Share: