Milli para badmintoncu Tuğçe Çelik, Dünya Şampiyonası’nda kürsüye çıkmayı hedefliyor

Servet Badminton Dünya Şampiyonası’na katılacak milli sportmen Tuğçe Polat, madalya edinim hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Kastamonu Cahillik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak ile İl Milli Yetişek Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, teşrinisani ayında Japonya’birlikte düzenlenecek Mal Badminton Dünya Şampiyonası’na katılacak Türk Milli Takımı’nda meydan düzlük Tuğçe Çelik’i egzersiz yaptığı Kastamonu Toplumsal Ulum Lisesi Spor Salonu’nda görüşme etti.

Tuğçe ve alıştırma işleyen başka sporculara başarılar dileyen Asrak ve Bahçacıoğlu, sporculara baklava ikram etti.

Asrak, burada yaptığı konuşmada, Tuğçe Polat’in cesim tıpkısı başarıya imza attığını söyledi. Tuğçe’nin bodur benzeri müddet sonradan Dünya Şampiyonasına gideceğini belirten Asrak, “Mili takımda 5 sporcumuz var, onlardan biri da Tuğçe kızımız. Tuğçe’ye hem Acun Şampiyonası’nda hem üstelik bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz. Bizim asıl amacımız olimpiyatlar. Dünya ve Avrupa şampiyonasında elde edeceği başarılar olimpiyatlara uzanan yolda önünü açacaktır. Iyicene bir çalım misal olacağına inanıyoruz.” dedi.

Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Yardımcısı Yengi Delicesine ise Ayhan Baydil ile Tuğçe’nin antrenörlüğü yaptığını anlatarak, şunları kaydetti:

“Tuğçe Çelik, Kastamonu’muzun ışıldak yıldızlarından biri. Yaklaşık üç hafta sonradan Konya’de düzenlenecek milli bando kampına katılacak. İki haftalık kampın peşi sıra 1- 6 Son Teşrin tarihlerinde Japonya’dahi yapılacak Dünya Şampiyonası’na katılacak. Burada erek paye. Bu şampiyonanın hemencek peşi sıra Avrupa Şampiyonası olacak. Bire Bir yandan da onun hazırlıklarını sürdüreceğiz. Bizim esas hedefimiz 2 yıl sonradan yapılacak Paralimpik Olimpiyatları’na katılıp orada derece ayırmak.”

Tuğçe Polat ise 11. derslik öğrencisi olduğunu belirterek, “7 yıldır bu sporla uğraşıyorum. Benim için çokça galeyan verici tıpkı turnuva olacak. Çok kırıcı idman temposunda çalışıyoruz. Hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Amacım dünya şampiyonasında etap yapmak.” ifadelerini kullandı.Share: