Milli sportmen Emrah Yaşar, iki ayrı branşta acun şampiyonluğu peşinde

Şanlıurfa’dahi 4 sene önceki başladığı kick boksta ve boksta bir nice başarıya imza atan 19 yaşındaki milli sporcu Emrah Yaşar, hedefini bu iki branşta dahi acun şampiyonluğu namına belirledi.

Spor lisesinde 4 yıl ilk kick boksla tanışan, sonrasında boksa birlikte bağlam duyan Emrah Yaşar, Kick Boks Milli Takımı ve Haliliye Belediyespor’üstelik çalıştırıcılık işleyen Hedef Akaltun’la alay malay çalışmalarını sakır sakır sürdürüyor.

Kısa süre içerisinde çalışmalarının meyvesini alan ve Türkiye şampiyonluklarının beraberinde arsıulusal dereceler elde fail Yaşar, serencam adına 13 Kasım’de Antalya’de düzenlenen ve 39 ülkeden bin 400 sporcunun mücadele ettiği Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda sim madalya kazandı.

Yaşar: “Başarılarım inanmanın ve çalışmanın sonucu”

Milli sportmen Emrah Yaşar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2018 yılında kick boksla tanıştıktan 6 kamer sonraları Türkiye şampiyonu olunca, bunun kendisini daha hırslandırdığını ve imdi çalışmaya başladığını anlatım etti.

Spora başladıktan bilahare günde 2-3 alıştırma yaptığını, aile ayında önceki 20 Gözyaşı Altı Türkiye Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda birinci olduğunu, benzeri hafta bilahare ise kick boksta Türkiye şampiyonluğuna ulaştığını anlatan Yaşar, şöyle konuştu:

“7. Arsıulusal Kick Boks Dünya Kupası’nda ve 2021 İslami Dayanışma Oyunları’nda şampiyon kendisine bayrağımızı göndere çektirdim. Geçtiğimiz günlerde birlikte Antalya’de planlı Avrupa Kick Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda hedefim yine şampiyonluktu fakat ikinci olabildim. Önümüzdeki Türkiye Şampiyonası Şanlıurfa’birlikte yapılacak. Bu benim için elan mebzul olacak. Amacım Türkiye şampiyonu namına önümüzdeki 2023 Dünya Şampiyonası’nda zer madalya iletilmek. Ben hem kick boks hem boks yapıyorum. Boksta de Türkiye Şampiyonası var. Ona hazırlanıyorum. Ahir hedefim ise evvel dünya, bilahare olimpiyat şampiyonluğu. Başarılarım inanmanın ve çalışmanın sonucu. 4 sene gibi benzeri sürede bu kadar sükse yakaladım. Başka gençlerin birlikte bu başarıyı yakalayabileceğine inanıyorum.”

Akaltun: “Hepimizin göğsünü kabartan ayrımsız başarıya imza attı”

Kick Boks Milli Takımı ve Haliliye Belediyespor Kick Boks Antrenörü Tasavvur Akaltun, Emrah Yaşar’ın etkili benzeri sportmen olduğunu söyledi.

Emrah’ın yeteneğini, kuvvetini ve cesaretini görüp, bu yönde kendisini çalıştırdıklarını dile getiren Akaltun, “Emrah hepimizin göğsünü kabartan başarılara imza attı. Kasım’dahi Antalya’de düzenlenen Avrupa Kick Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda final oynadı amma talihsiz ayrımsız karşılaşma sonucunda sim madalya aldı.” diye niteleyerek konuştu.

Milli sporcunun yeteneğine ilgi calip Akaltun, “Hem kick boksta hem boksta böke olan dar sporculardan. Kendisiyle çekicilik duyuyoruz. Bu yıl yoz haddinden fazla kebir başarılar elde ettik. Haliliye Belediyespor namına Türkiye ve arsıulusal şampiyonalarda şampiyonlar çıkardık. İnşallah önümüzdeki senelerde bu elde ettiğimiz başarıların üstüne koyarak devam etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: