Minibüsçüler 1 günlük kazançlarını depremzedelere bağışlayacaklar

Bilecik M Plakalı Minibüsçüler Derneği bugün kim kazançları deprem bölgesine bağışlama kararı alırken, müşteriler bu değişmeyen sonrası fazla aşkın sevap vererek onlarda bindi oldu.

Kahramanmaraş’ta yaşanan 7.7 ve 7.6’lık depremlerin ardından 10 el etkilenirken, tamlık Türkiye bu iller üzere bir tane yürek oldu. Bilecik M Plakalı Minibüsçüler Derneği bu kampanyalara ayrımsız nebze apotr olabilmek için güzelce tıpkı karara imza attı. Bilecik’te M plakalı minibüsçüler 1 günlük kazançlarını yer sarsıntısı bölgesine affetme değişmeyen aldı. Bu karar sonrası kentteki kül m plakalı minibüslere, ‘Bu aracın bugünkü ateşçi zelzele bölgesindeki kardeşlerimize bağışlanacaktır’ pankartı astılar. Bu kampanya sonrası minibüslere binen gâh yolcular meşbu ücreti haricinde gönüllerinde ne koparsa çok mal vererek, onlarda destek olmaya çalıştılar.

“Kardeşlerimize ufakta olsa tıpkı katkıda bulunmaktan gelgel duyuyoruz.”

Minibüs sürücü İbrahim Durmaz, topluluk başkanı ve servet sahiplerimizin almış olduğu ayrımsız kararla depremzede tıpkısı nebzede olsa yardımda gezmek üzere hakeza aynı girişimde bulunduklarını belirtti. Durmaz, “1 bölüm oluşmak şartıyla depremzede kardeşlerimize çalıştığımız, kazandığımız paraları depremzede kardeşlerimize aktarmak amacıyla çalışmaktayız. Kardeşlerimize ufakta olsa tıpkısı katkıda bulunmaktan çalım duyuyoruz. Kalanlara esbak olsun ölenlere Allah yağmur eylesin, kalanlara Tanrı evgin şifalar versin” dedi.

“Zaman içerisinde hangi toplanırsa depremzedelere AFAD üzerinden göndereceğiz”

Diğer aynı minibüs sürücüsü Nejdet Kayser ise, “Sarsıntı acılarımızı herhangi bir şeyimizi yıktı geçti. Onlarla beraberiz bilcümle beraberiz. Bugünde istedik minibüsçüler yerine bizlerinde ayrımsız katkısı olsun, ufakta olsa yaraları yolmak, onların arz ufak duygularında beslemek. Onların acısı hepimizin acısıdır. Bizlerinde bu işte ufak tıpkı katkısı olabilirse ne mutlu bize. Türkiye teessürat içinde yaşıyor şu dakika, yastayız. Yani hikâyelemek çokça baskı onlarla gelişigüzel bire bir duyguları yaşıyoruz. Allah kimseye böyle aynı keskin vermesin. İnşallah yaraları en bodur zamanda saracağız, bizimde ufak aynı katkımız olursa hangi bahtiyar bize. Zaman içerisinde ne toplanırsa depremzedelere AFAD üzerinden göndereceğiz. İnşallah ufakta olsa yaraları sarmaya esas edecektir, umudumuz bu. Bizde elimizden geldiği büyüklüğünde bu yardımı fayrap etmek istiyoruz” dedi.

“Hepimiz elimizi taşın altına koymamız lazım, bizimde başımıza gelebilir”

Arızi Ayşe Endişe çok domuzuna bire bir kampanya olduğunu, insanların birlikte koruyucu olursak elan bereketli olacağını belirterek, “Hepimiz elimizi taşın altına koymamız lazım. Bizimde başımıza gelebilir inşallah hepsi kurtarılır. İnancımız o yavrum üç ayların hürmetine İnşallah altında kimse kalmamıştır. Yardımlarda herkesin eline ulaşır inşallah onu diyebiliyorum hangi diyeyim. İnşallah yardımlar namına ulaşır, herkesin yardımı adına ulaşırsa haddinden fazla güzelce şeyler evet. Cenabıhak yardımcımız olsun hepimizin genişlik haddinden fazla onların” ifadelerine yer verdi.

Diğer ayrımsız geçici Recai Güdücü ise, “Bilecik Belediyesi minval dolmuşlarının yaptığı kampanyaya köle bindi oldum. Tanrı akseptans etsin. Ülkemizin bu zor dönemde geçtiği süreci inşallah bütün gelişigüzel atlatacağız. Herkesin Allah kaş ve yardımcısı olsun. Teşekkürname ediyorum böyle benzeri kampanya yaptıkları üzere minibüsçü beylere, topluluk yönetimine” dedi. – BİLECİK

Share: