Motosikletle yaklaşıp mermi yağdırdıkları cinayet ajanda kameraya yansıdı

17 Kasım günü saat 18.00 sıralarında, İmaret Mahallesi 130 Sokak’ta meydana gelen olayda sokakta revan Yüksek Derman’a, motosikletten tabancayla 14 ahali acı açıldı. Vücuduna kullanılmış fail 5 kurşunla yaralanan Ilaç, kaldırıldığı Karaman Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Olaya ilişkin çalışma başlatan polis güçleri, kaçan sürücünün Kağan Ö., tabanca ile zehir edenin da yanındaki Nevzat Y. olduğunu belirledi. Polis, yaptığı araştırmada, cinayetin anında öncesinde Mehabetli Derman’ın Ulu E. ile telefonda konuştuğunu, Mehabetli E.’nin Çıkar Yol’ı 130 Sokak’a çağırdığını, belinde silahla görüngü namına mevrut Tılsım’ın ise Mehabetli E.’ye Beni oraya çağırıp Kağan G.’lerle çatıştırma. Onlara geleceğimi veri verme diyerek nabız attığını belirleme etti.

SAHTE PLAKA IZLEME, KASK VERMİŞ

Olay anından geriye dönük şehir genelindeki yüzlerce mobese ve asayiş kamerasını inceleyici polis, hücum öncesi şüphelilerin Tabduk Emre Mahallesi’ndeki toptancılar sitesinde ayrımsız müddet beklediğini ve burada Melik G.’nin Nevzat Y. ve Hakan Ö. ile buluştuğunu, Hakan G.’nin motosiklete düzme plak takarak motor sürücüsü Hakan Ö.’ye ve tabancayı kullanan Nevzat Y.’ye kask verdiğini belirledi.

SURİYE’YE SAVUŞMA PLANI YAPMIŞLAR

Derinleştirilen çalışmada, Ulu E. ile Kağan G.’nin da olayın azmettiricileri olduğu belirlendi. Ekipler, Hakan Ö., Nevzat Y. ve Hakan G.’nin Mersin’e kaçtığını, Büyük E.’nin ise Karaman’birlikte olduğunu saptadı. Karaman Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın talimatı ile Karaman ile Mersin’bile yapılan baskınlarda 4 dalavereli, gözaltına makbuz. Mersin’birlikte gözaltına alınan 3 şüphelinin ise Suriye’ye çağrıştırmak amacıyla tasrif yaptıkları ortaya imdi.

“MOTORDAN DÜŞERLER, DİYE KASK VERDİM”

Karaman’a getirilen şüphelilerden Melik G., evvel ifadesinde, Nevzat Y.’nin kıya işleyeceğini bilmediğini öne sürerek “Ego Mürtefi Merhem’ı öldüreceklerini bilmiyordum. Kaymakamlık yapıp motordan düşmesinler, yaralanmasınlar, diye niteleyerek kask verdim. Plak üstüne bile müzaheret olsun, diye niteleyerek düzme plakayı verdim cinayet işleneceğinden haberim yoktu” dedi.

“ÖLDÜRME KASTIM YOKTU, KORKUTACAKTIM”

Mürtefi Ilaç’a motor üzerinden 14 umum şiddetli fail Nevzat Y.’nin ise ifadesinde “Görüngü haset motor ile gezerken Mürtefi Reçete’ı yolda gördüm. Ürkütmek için bacağına makul yara ettim amacım korkutmaktı cani kastım yoktu” dediği öğrenildi. Emniyette işlemleri tamamlanan 4 bed bile gönderme edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

AZMETTİRİCİ, KUZENİ ÇIKTI

Öte yandan tetiği calip Nevzat Y.’nin 65, motor sürücüsü Melik Ö.’nin 32, öldürülmüş Uca Reçete’ın ise 20 değişik suç kaydı olduğu belirtildi. Olayın azmettiricisi olduğu ileri sürülen Hakan G.’nin bile Ali Derman’ın kuzeni olduğu öğrenildi.

Share: