MTSO Başbuğ Adayı Akif Baştürk’ün seçme ofisi açıldı

Malatya’da 2 Teşrinievvel’da yapılması planlanan Tecim ve Endüstri Odası seçimlerinde başkanlığını açıklanan Mehmet Akif Baştürk, bu şehrin diri ve tıpkısı olmayı doğruluk ettiğini belirterek, “Bu kent amacıyla var gücümle çalışacağıma meze veriyorum” dedi.

Malatya Tecim ve Sanayi Odası’nın 2 Teşrinievvel 2022 Alım Satım günü yapılacağı açıklanan seçimlerde başkanlığını açıklanan İşadamı M. Akif Baştürk, intihap bürosunu açarak çalışmalara ivinti verdi. İnönü Caddesi Öğretmenevi karşısında alçak katılımla gerçekleşen açım töreninde mütekellim Başkan Adayı Baştürk, “Tığ alay malay yürüyeceğiz. Birlikte çözeceğiz. Gelişigüzel kazanacağız. Birlikte yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” dedi.

Ticaret ve Endüstri Odası yarkurul seçimlerine çokça beş altı aynı müddet kaldığını tamlayan MTSO Başbuğ Adayı Akif Baştürk, “Yapılacak bu seçim öncesinde, uzun uzun yapılan istişareler neticesinde daha kıvrak benzeri Malatya üzere tığ varız dedik. Bu karar topyekün, ilgili olduğumuz topluma, coğrafyamıza, Türkiye’ye cebin duyduğumuz sorumluluktur” dedi.

Türkiye’birlikte 30 büyük şehirden biri olan ve sarıerik kabilinden bir acun markası ekstra ürünü olan Malatya’nın mutluluk ihracatında tehlikeli benzeri karşılığın olması gerektiğini anlatım fail Baştürk, “Amma değil maalesef. Malatya’nın Türkiye ihracatı içindeki payı, hemen ve yemeden içmeden yüzde 0,2. Yani binde 2. Onun da yüzdelik 80’i kayısıdan oluşuyor. Da ihracatımız diğer illere kıyasla temas sabık sene geriliyor.” İfadelerine düzlük verdi.

Son 15 yılda Adıyaman ihracatının 2 kat, Maraş’ın 4, Elazığ’ın 6 ve Gaziantep’in 20 intaç artırmasına karşın Malatya’nın takkadak ihracatını 1,5 itmam artırabildiğini da dile getiren Baştürk, “Bunu üstelik kayısı üreticilerimize borçluyuz. Gine, analog şehirlerden Maraş’ın 13, Denizli’nin 28 firmayla temaşa edildiği yeryüzü aşkın dış satım fail 1000 firma beyninde Malatya elden 1 firmaya erbap. Meğer 2010 yılına kadar 4’tü. Düşünsenize 1000 firmadan 1 firma. Takkadak bu de taşın altına elimizi koyma sorumluluğunu bize vermez mi? Çabukça yanı başımız da Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş, Adıyaman ihracat rakamlarını dahi görüyoruz” şeklinde konuştu.

Malatya’nın yıpranmamış aynı vizyonu hak ettiğinin altını çizen Başkan Adayı Baştürk, “Bu şehir bölgemizin lider şehridir. Bu kent hararetli ve bir olmayı doğruluk ediyor. Bu site yaşadığımız ve çocuklarımızın yaşayacağı şehirdir. Bu şehrin tecim ve sanayisi için ayıracak zamanımız, söyleyecek sözümüz, sorunları çözecek birikimimiz var. Malatya potansiyelini kabul etmek zorunda, herkes buna omuz vermeli. Biz alay malay yürüyeceğiz. Birlikte çözeceğiz. Birlikte kazanacağız. Gelişigüzel yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” şeklinde konuştu.

Malatya’nın esnafına, sanayicisine ve tüccarlarına projelerini paylaşıp anlatacaklarını birlikte rapor eden Baştürk, “Hakeza bir günde buraya büyüklüğünde gelip coşkumuza kuma olmanızdan hava, hepinizin yüreğine ve ayaklarına keyif diyor, şükranlarımı sunuyorum. Ticaret ve Sanayi Odası komite seçimlerinin Malatya’mıza, Türkiye’mize hayırlar getirmesini rica ediyorum. Konuşulacak haddinden fazla konu, söylenecek çok söz var, amma zaman meşveret zamanı değil. Bu site için kolları sıvayıp sahaya cezir, faaliyet, edinim ve başarma zamanı. Hazirun uğrunda haddinden fazla kesin söz veriyorum. Bu kent amacıyla var gücümle çalışacağıma bayram veriyorum. Malatya’nın saygıdeğer tecim erbabı dostlarımızı 2 Ilk Teşrin 2022’de yapılacak seçimde ‘Mavi’ listeyi tercih edeceklerinde alay malay kıpırdak Malatya’yı inşa edeceğimize inancım tamdır” diye niteleyerek konuştu. – MALATYA

Share: