Muğla 911 Taharri Istirdat Ekipleri, Facia Bölgesinde Çalışmaya Devam Ediyor

Kahramanmaraş merkezli iki balaban depremin peşi sıra kıran bölgesine debi eden Bodrum Belediyesi ekipleri ilçeye kalın kafalı dönerken; Muğla 911 Taharri Istirdat ekibi, çalışmalarına aylamak amacıyla bölgede kaldı.

Muğla 911 Taharri Kurtarma, MAGAME Bodrum, IVEĞEN Bodrum, AYSAK Bodrum, BODOFF, Bodrum Belediyesi ile koordineli gönüllü arama kurtarma ekibi, bölgeye ulaşır ulaşmaz taharri-istirdat faaliyetlerine başladı. Cemi ekipler, enkaz altında mütezayit yurttaşları idare etmek amacıyla seferber oldu. Görevlerini tümleç ekipler, Bodrum’a çağrıştırmak için yola çıkarken; Muğla 911 ekibi, çalışmalarına aylamak üzere kıyamet bölgesinde kaldı.

Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras, bölgede mesai harcayan tüm ekiplere teşekkürname ederek, şunları söyledi:

“Nadir Bodrumlu hemşehrilerim, şu anda yanımda Bodrum’dan mevrut taharri-kurtarma ekibimiz var. Birçok enkaza, bir nice depremzedeye müdahale ettiler. Bir Nice canımızı kurtardılar. Haddinden Fazla zor görevleri vardı. Onları bugün buradan uğurluyoruz. Yolları boş olsun. Allah onlardan razı olsun. Hepsine huzurlarınızda teşekkürname ediyorum.”

Yer Sarsıntısı bölgesine Bodrum’dan revan arama-kurtarma ekibi gönüllüleri ise uray personeline teşekkürlerini ileterek, şunları kaydetti:

“Bodrum Şehremaneti Başkanımızın desteği ile bin 200 kilometre alarga geldik. Şeş gündür buradayız. Vatanın herhangi bir karış toprağı bizim evimiz ve her insanımız bizim kanımızdır. Yaralara ilaç olmaya geldik. Kah sevindik kah üzüldük. Bundan Sonra sahada yardıma ihtiyacı olan depremzedelere bindi olacağız. Milletimizin başı esen olsun, önceki olsun. Bodrum Belediye Başkanımıza çokça teşekkür ederim, insanlara bu kadar umut ve güzellik dağıttıkları üzere.”

Share: