Muğla İl Müftülüğü’nden depremzedelere tezkere ve giysi yardımı

Muğla devlet Müftülüğünden Muğla’ya gelen depremzedelere Kur’an-ı Kerim doğmak amacıyla, İlmihal, yakarış kitapları, dini bala kitapları, seccade, tesbih, üst yardımında bulunuldu.

Muğla İl Müftülüğü personeli İl Müftüsü Yaşar Çapçı önderliği ve İl Vaizi Gülsüm Toraman koordinesinde hareket bölgesinden Muğla Menteşe’ye gelen depremzede vatandaşların ihtiyaçları olan, özellikle Kur’an-ı Bonkör olmak üzere, İlmihal, Yakarış kitapları, dini çocuk kitapları, namazlık, tesbih, üst hazırlayarak yurtlara yerleşen vatandaşlara ulaştırıldı.

Çalışmanın evvel gününde açıklama fail İl Müftüsü Yaşar Çapçı,” 6 Küçük Ay 2023 günü Kahramanmaraş özellikle tevessül etmek üzere 10 ili etkileyen yüzyılın en nazik felaketlerinden birinin ülkemizde yaşandığını rapor ederek ölenlere yağmur, yaralılara acil şifalar temenni ederim. Bölgenin haddinden fazla nazik bir keskin zarfında olduğunu, devletimizin hep kurumları ile iri tıpkısı özveri ve gayretle çalışmaları koordine ediliyor. Muğla İl Müftülüğü ve TDV Gönüllüleri yerine gerek deprem bölgesinde gerekse Muğla’birlikte mevcut depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçları üstüne birlikte icraat yapılmaya bitmeme ediliyor. İlimize de bölgeden benzeri haddinden fazla vatandaş geldi, buna müteveccih yer müftülüğü TDV fahri hocaları ile alay malay özellikle Kur’an-ı Verimli, İlmihal Kitapları, Seccadeler, tesbihler, başörtüleri ihtiyaçların giderilmesi hususunda iş yapıldı. Baş olan bu çalışmanın iklim ve İlçe Müftülükleri nezdinde mevrut vatandaşlara ulaşması üzere eş güdüm yapılacak. Çalışmaya katılan tekmil personeline teşekkürname ederim” ifadesi kullanıldı. – MUĞLA

Share: