Muğla’dan depremzedelere destekler sürüyor

Muğla’da, “asrın felaketi” namına nitelenen Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut depremlerden etkilenen bölgelere arkalama üzere başlatılan kampanyalara ve kente getirilen afetzedelere destekler bitmeme ediyor.

Merkez kaza Reze’de, Valiliğin ayni hediye ve esas tevzi deposuna vatandaşlar, çekicilik ve belediyenin getirdiği müzaheret malzemeleri ayrıştırılıp kolilere konulduktan bilahare tırlara yüklenerek, yer sarsıntısı bölgesine gönderiliyor.

Türk Kızılay Muğla ve Menteşe şubeleri, ilçedeki evlere yerleşen 503 depremzedenin ark besin, hıfzıssıhha ve göndermek ihtiyaçlarını karşılıyor.

Kızılay şubesinde sabahın ilk saatlerinde çalışmaya başlayan görevliler ve gönüllüler, AFAD’ın gönderdiği listeden afetzedeleri tek yegâne arayarak taleplerini alıyor.

Taleplere bakarak hazırlanan paketler ekiplerce depremzedenin evlerine teslim ediliyor.

Türk Kızılay Menteşe Büro Başkanı Kenan Yavuz, gazetecilere, afetin geçmiş gününden itibaren gönüllülerle koyu bire bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Fethiye, Marmaris ve Bodrum

Fethiye ilçesinde Ilçe koordinesinde birlik çalım, yapılış ve vatandaşlar marifetiyle getirilen azık, ruba, battaniye, ısıtıcı ve hıfzıssıhha malzemeleri İlçe Deneyimsizlik Spor Salonu ve belirlenen arkalama çokluk merkezlerinde toplanıyor. Toplanan malzemeler, ilçede konuk edilen depremzedelere dağıtılıyor.

Marmaris’te ise Ilçe Içtimai Teavün ve El Birliği Vakfının (SYD) kampanyası kapsamında Çamdibi Mahallesi’ndeki Karayolları 26. Ofis Şefliği Marmaris Kademe ambarlama alanında yardımlar kabul edilmeye bitmeme ediliyor.

SYD ekipleri, vatandaşlar, topluluk ve kurumlardan gelen yardımları listeleyip bölümleme yaptıktan bilahare kamyonlarla Muğla Valiliğine teslim ediyor.

Bodrum ilçesinde arkalama malzemeleri, Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Hars ve Bodrum Deneyimsizlik merkezlerinde toplanıyor.

Ilçe ve Bodrum Belediyesi koordinasyonunda hesaplı arkalama organizasyonuyla toplanan yardımlar, tırlarla AFAD tarafından afet bölgesine gönderiliyor.

Share: