Muşlu aileler çocukları için HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının terör örgütü PKK vasıtasıyla dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı aileler, partinin ülke başkanlığı önünde oturma eylemi yaptı.

Çocuklarına buluşma ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren aileler, rastgele hafta çarşamba günü yaptıkları eylemi devam ettirdi.

HDP il binası önünde aynı araya mevrut aileler, “Halk düşmanı fırka”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran öğür”, “Anneler direniyor”, “Çıktı yeter yakamızdan düşün” ve “Kâfi artık evlatlarımızı bırakın” mukayyet pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen asıl ve babalar, slogan atarak HDP’ye aksülamel gösterdi, çocuklarına teslim olmaları üzere çağrıda bulundu.

Asıl Ayten Koçhan, gazetecilere, kısaca 2 yıldır gösteri yaptıklarını söyledi.

Bir bala da dağda kalmayıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini tabir eden Koçhan, şöyle konuştu:

“Tığ PKK ve HDP’den çocuklarımızı istiyoruz. Kâfi bundan sonra ana ve babalar ağladı. Döl hasretine dayanamıyoruz. Ersin, oğlum sesimi duyuyorsan dön, yolunuz kat değil. Gel doğrulama ol, imdi dayanamıyoruz. Kaç yıldır çocuk hasretiyle yaşıyoruz. Çocuğumu, Diyarbakır’dahi PKK götürdü. Yılanın başı HDP’dir.”

Ana Naciye Sönmez Talih dahi oğluna teslim olması çağrısında bulunarak, “Oğlum HDP ve PKK’nın size faydası yok. Izansız elkızı, dizge size erbap çıkacak. 7 yıldır oğlumdan malumat alamadım. 7 sene değil, 70 yıl birlikte olsa burada bekleyeceğim. Bu davayı bırakmıyorum, oğlumu istiyorum. Benim oğlum küçüktü, 15 yaşındaydı, meslek okuyordu. Kandırdılar.” ifadelerini kullandı.

Ana Gülbahar Tekerlek ise “Oğlum gelinceye büyüklüğünde burada eyleme devam edeceğim. PKK ve HDP’den korkmuyorum ve buradan gitmeyeceğim. Bizim çocukları dağdan indirsinler. Kerem olmasa tığ da olmayız. Oğlum gel konfirmasyon ol.” dedi.

Share: