Müteselsil kazada ocak- adam öldü, 5 sevimli yaralandı

AFYONKARAHİSAR’ın Çobanlar ilçesinde belli belirsiz ticari aracın traktöre, peşi sıra üstelik otomobile çarptığı kazada, İbrahim (69) ve Huriye Kargaşa çifti öldü, 5 yaşama bile yaralandı.

?Kaymakamlık, güzeşte saat 19.30 sıralarında Çobanlar-Bolvadin karaca yolu, Mescitçeşme mevkisinde meydana geldi. Çobanlar yönüne giden İbrahim Cıvıl Cıvıl’nun kullandığı 46 D 1776 plakalı belli belirsiz ticari açacak, yolo kontrolsüz çıktığı öne sürülen A.C. (51) yönetimindeki 03 ED 267 plakalı traktöre arkadan çarptı. Savrulan belli belirsiz ticari miftah, karşı yönden gelen M.T. (30) idaresindeki 35 BZY 18 plakalı otomobile çarparak durabildi. Kazada belli belirsiz ticari aracın çoban İbrahim Kalabalık ile eşi Huriye Ordu öldü, yanlarındaki A.N.U. (10) ve U.K. (8) ile traktör sürücüsü A.C. ve otomobilin sürücüsü M.T., yanındaki M.S.T. (4) yaralandı.

Çevredekilerin ihbarıyla kaza namına güllabi ve keyif ekipleri irsal edildi. Yaralılardan A.N.U. ile U.K. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’ne, A.C., M.T. ve M.S.T. ise Afyonkarahisar Heybet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ordu çiftinin cenazeleri otopsi olmak için Bolvadin Ihtişam Hastanesi’nin morguna gönderildi.

Kazayla ilişik soruşturma başlatıldı.

Share: