Müzikçi Haysiyet Şener’i öldüren şahıslar adliyeye getirildi

Başkentte bire bir mekanda şarkıyı bilmediğini belirten müzisyen Değer Şener’i öldüren kişiler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye irsal edildi.

Başkentte bir mekanda müzisyenden istekte kâin ve şarkıyı bilmediğini söyleyen müzisyen Saygınlık Şener’i öldürdüğü şüphesiyle gözaltına alınan 5 güç, emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edildi.

Olayın geçmişi

Olay, muamele gecesi 03.15 sıralarında Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir mekanda meydana geldi. İddialara göre, mekanda bulunan İlker K., Ali G., Eli Açık S., Jale E ve Flaş G., müzisyen Değer Şener’den rağbet şarkıda bulundu. Müzisyen Şener’in ise şarkıyı bilmediğini söyleyerek, karaoke şeklinde söylediği kanıt edildi. İlker K.’nin ise karaoke yapmadan şarkıyı söylemesini istediği, Şener’in ise “İşime obstrüksiyon” dediği öğrenildi. Aralarında tartışma başladığı ve tartışmanın kavgaya dönüştüğü, çıkan kavga sonucunda maktulün belirtilen yerinden yaralandığı, karanlık şahıslardan Büyük G. ve Eli Açık S.’nin el kısmından kesi şeklinde yaralandığı ve şahısların tedavileri amacıyla hastanelere irsal edildiği öğrenildi. İhbar üstüne görüngü yerine polis ve esenlik ekipleri irsal edildi. Görüngü yerine gelen polis ekipleri kavgayı ayırırken, afiyet ekipleri ise kavgada gösterişli yaralanan Şener’i hastaneye atıf etti. Şener, yapılan kamu müdahalelere karşın hayatını kaybetti. – ANKARA

Share: