Müzikçi Onur Şener cinayeti için DOĞRU Parti’den önce izah: Siyasal polemikle acıyı sömürme ediyorlar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının peşi sıra hareketli yayında değerlendirmelerde bulundu. Polat’in değindiği konular arasında Ankara’dahi umu şarkıyı bilmediği gerekçesiyle 2 dirilik yoluyla pencere kırıklarıyla öldürülmüş Öz Saygı Şener’in ölümü dahi vardı.

“GEREKEN CEZAYI ALMALARI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Şener’in katillerinin gereken cezayı alması amacıyla ellerinden geleni yapacaklarını belirten Çelik, “Bu canavarlığı iptal etmek, lanetlemek, bu cinayeti aktif katillerin gereken cezayı alması konusundaki sorumluluğumuzu hesabına getirmeye çalışacağız. Fakat cinayet işlenir işlemez, kişilerin ne bakanlıkta çalışmasının polemik konusu olması de bu acımasızlığın bire bir örneğidir. Dünyanın temas yerinde olduğu kabilinden Türkiye’nin gelişigüzel yerinde hiç istemesek şu meslek grubundan, şu cinsiyetten, şu kökenden bazen insanların cinayetlere imza ettiğini görüyoruz. Lanetliyoruz” dedi.

“ACI KARŞISINDA SİYASİ POLEMİK ÜRETMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu kırıcı karşısında siyasal kalem kavgası üretmeye çalışanların ‘Bundan hükümet, vekâlet, şu gelgel sorumludur’ benzerinden yaklaşım içine girmesinin bu acıyı ve cinayeti istismar etmesinden ayrıksı benzeri yüzü yoktur. Buradan bilcümle amme iradesini susturmak, bu kadar mantıksız ayrımsız özdek kabil mi?

“ÇALIŞTIĞI BAKANLIK DAHI GEREKENİ YAPACAK”

Burada gerek bunların çalıştığı Nezaret ve kurum türel süreçten ayrı adına de kendi işlemlerini gerçekleştirecektir. Bu canavarca hislerle gerçekleştirilmiş, lanetlenmesi gereken aynı kıya. Cumhurbaşkanımız, MYK’mız, bütün hepimiz bu acıyı paylaşıyoruz. Milletimizin hepsini sarsan ayrımsız levha maalesef ortaya bundan sonra. Hayatını kaybeden kardeşimize Cenab-ı Allah’ta rahmet diliyoruz. Arkadaşlarımız ailenin yanı sıra olacaklardır. Kurumların bahsettiğiniz çerçevede, zat iç hukukları, tüzükleri bu çeşit davranışlar karşısında izlem edecekleri süreçler açısından gereğini yapacaktır.”Share: