Müzisyen Değer Şener’in öldürülmesiyle ilgili şüphelilerin ifadeleri ortaya bundan sonra

Müzikçi Saygınlık Şener’in Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir eğlence mekanındaki ağız dalaşı sonucu ölümüne ilişkin tutuklanan şüphelilerden İ.K. ifadesinde, “Arpa Suyu bardağını Öz Saygı Şener’e savurdum, çarpıp çarpmadığını bilmiyorum. Bu esnada Değer birlikte bana print attı, Haysiyet sırtüstü, ego bile onun konusunda düştüm. Yerde üstelik tıpkı kez elan salim elimle Saygınlık’a edisyon savurdum, elimde gelişigüzel madde yoktu.” dedi.

Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca ölçülü anket kapsamında tutuklanan bed İ.K, emniyetteki ifadesinde, başka şüphelilerle 1 Ekim’bile Seğmenler Parkı’nda buluştuklarını, ilerleyen saatlerde olayın yaşandığı mekana geçtiklerini anlattı.

Sahnede Şener ve 3 kadının bulunduğunu söyleyen İ.K, “Karaoke şeklinde fonda saz çalıyordu. Ben de şarkıya arkadaşlık etmek için sahneye yaklaştım ve şarkıyı söylemeleri için heveslendirmek için sözlerini mırıldandım. S.S. da bu esnada yanımdaydı, tanımadığım kadınlardan biri mikrofonu uzattı ‘Al o antlaşma şarkıyı sen söyle’ dedi. Ben dahi ‘Sesim dokunaklı, siz söyleyin haremlik ederim’ dedim.” beyanında bulundu. İ.K, bunun üzerine Haysiyet Şener’in de kendisine hakaretle gelişigüzel “Şarkıyı söylemiyorsan git” dediğini argüman etti.

Şener’in “taşlama sözü” karşısında sersemlik yaşadığını, peşi sıra arkadaşlarıyla hariç çıkarak dostane etmeye başladıklarını anlatan İ.K, ifadesini şöyle sürdürdü:

“Kestirmece 10 dakika konuştuk, ego ve arkadaşlarım kaldırımda durduğumuz tam Itibar Şener mekandan bundan sonra. Sağ tarafa giderken bizi görünce üzerimize akıllıcasına kalay ve hakaretler ederek aksi bir şekilde geliyordu. Mekan içerisinde nakıs mütezayit hesabını kabul etmek amacıyla geldiğini ve kızlara saldıracağını düşündüğüm üzere bira bardağını Haysiyet Şener’e savurdum, çarpıp çarpmadığını bilmiyorum. Bu esnada Öz Saygı da bana edisyon attı, Haysiyet sırtüstü ben birlikte onun konusunda düştüm. Yerde üstelik bire bir kat elan salim elimle Onur’a tahakküm savurdum, elimde temas öz yoktu, gene vurup vurmadığımı bilmiyorum.”

Kavganın yaşandığı yerden uzaklaşarak yolun karşısına geçtiğini anlatan İ.K, olay adına mevrut afiyet görevlilerinin kendisine müdahalesinden sonraları gözaltına alındığını söyledi.

Şener’e hamle amacıyla hareket etmediğini savunan İ.K, “Yanımdaki bayanları ve kendimi sakınmak amacıyla mücadele ettim, Haysiyet Şener’i henüz ilk hiç görmedim, tanımam ve değme husumetim yoktur. Bu elim olaydan çevre pişmanım, keşke bu görüngü hiç yaşanmasaydı.” diye konuştu.

“Kaba tıpkısı şekilde kafasına vurdu”

Keleş S.S. hazar ukubet hakimliğindeki ifadesinde Şener ile İ.K’yi ayırmaya çalıştığını, bu esnada Şener’e vurmadığını sav ederek, “Elimin kesildiğini haddinden fazla sonraları anladım. Saygınlık beni itince yolun ortasına düştüm. Orada mı kederli kesildi bilmiyorum. İ.K, elindeki bira bardağı ile sert bir şekilde Haysiyet’un kafasına vurdu. Itibar sersemleyince İ.K’nin konusunda atladı, yere us İ.K. birkaç pare pres attı. O sırada A.G. da yerde yatıyordu.” beyanında bulundu.

Kaknem A.G. ise Şener’in kendilerine saldırdığını gelecek sürerek, “O tam itiş kakış oldu. Ego kaldırımdan yere düştüm. Sonraları üstelik yerden kalkamadım. İ.K. elindeki bira bardağını Haysiyet’un kafasına vurdu. Haysiyet’u darbetmedim, suçsuzum.” dedi.

Şüpheliler J.E. ile G.G. bile ifadelerinde suçlamaları kabul etmedi.

Olay

Polis tutanağına yansıyan ifadelere göre, 2 Ekim’bile Çayyolu Mutlukent Mahallesi’ndeki coşku mekanına gelen ekip sahnede olan müzikçi Itibar Şener’den üzüntü istedi. Şener’in grubun isteğini reddetmesi üzerine gruptan 3 emanet müzisyenle tartışmaya başladı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi konusunda boğazından pencere parçalarıyla kilolu yaralanan Şener, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Gözaltına alınan şüphelilerden,A.G, S.S. ve İ.K. “isteyerek katil” suçundan tutuklanırken, J.E. ile G.G. “haftada ayrımsız kollukta imza atma” ve “ancak dışına yokuş yasağı” adli arama şartlarıyla erkin bırakıldı.

Share: