Müzisyen Öz Saygı Şener’in öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 3 yaşama tutuklandı, 2 yaşama başıboş bırakıldı

Ankara’nın Çankaya ilçesinde, canlılık mekanında fon kayran Itibar Şener’in (45), karaoke yapmadan ezgi söylemesini talip grubun talebini yerini getirmediği üzere öldürüldüğü ortaya artık. Şener’in boğazının kadeh bardakla kesilerek öldürülmesiyle gözaltına alınan 2’si denetmen, 1’i mühendis 3 dirilik ile yanlarında mevcut 2 kadın, emniyetteki işlemleri sonrası adliyeye gönderme edildi. İşlemlerin peşi sıra ifadesi alınan 2 eş başıboş bırakılırken başka 3 kuşkulu üstelik tutuklandı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Bakanlıkta hisse senedi müfettişi İlker K. (35); meslektaşı Mürtefi G. (36), defans uran alanında cıvıltı mühendisi Koçak S. (36), kadın arkadaşları J.E. (36) ve G.G. (36) ile eğlenirken, fon alan Öz Saygı Şener’den şarkıyı karaoke yapmadan söylemesini istedi. Değer Şener’in İlker K.’ye “İşime obstrüksiyon” demesi üzerine aralarında tartışma artık. Ağız Dalaşı, büyüyerek hariç taşındı. Kavgaya dönüşen olayda Haysiyet Şener, polis güçleri raporuna bakarak, boyun kısmından pencere bardak kesisi ile yaralandı. Şener, çağrılan sağlık görevlilerince ambulansla hastaneye kaldırıldı. 1 çocuk babası Şener, kamu müdahalelere karşın hayatını kaybetti.

SUÇU BİRBİRİNİN ÜZERİNE ATTILAR

İlker K., Yüksek G., Ahi S. ile mekanda birlikte eğlendikleri J.E. ve G.G., gözaltına makbuz. Şanlı G. ve Selek S., önceki ifadelerinde, Haysiyet Şener’i İlker K.’nin öldürdüğünü, kendilerinin ise ayırmaya çalıştığını istikbal sürdü. İlker K. ise Şener’i kendisinin öldürmediğini ve kimin yaptığını bilmediğini iddia etti. Polis Güçleri ‘cafe pap’ namına bakım veren mekanda ve çevresinde araştırma yaptı. İş yerinin güvenlik kameralarının fay olması ise özen çekti.

3 ZANLI TUTUKLANDI

Sorgularının arkası sıra tevkif talebiyle dideban hazar ukubet hakimliğine irsal edilen şüphelilerden, A.G, S.S. ve İ.K. “isteyerek öldürme” suçundan tutuklanırken yanlarındaki iki avrat “haftada tıpkı kollukta imza atma” ve “mikro dışına çıkış belgesi yasağı” adli arama amacıyla başıboş bırakıldı.Share: