Nazik Önder Atatürk’ü Anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Iri Alemdar Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84’üncü yılında Çorum eşkâl ve ilçelerinde törenle anıldı.

Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay ve Osmancık Belediye Komutan Vekili Seher Pirinççi Kökez, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona eren törenin ardından Osmancık Yatılı Toprak Ortaokulu, Osmancık İlkokulu ve Ahmet Yesevi İmam Dil Cambazı Ortaokulunca Osmancık Belediyesi Firez Merkezi’nde anma etkinliği düzenlendi.

Öğrencilerin şiirler okuduğu etkinlikte antrparantez “Atatürk Kurtuluş Savaşı’nda” isimli oratoryo sahnelendi.

Atatürk’ün sevdiği şarkılar dinletisiyle bitmeme eden etkinlikte, değişik branşlarda kudretli olan öğrencilere ödülleri verildi.

Etkinliğe Osmancık Kaymakamı Ayhan Akpay, Osmancık Cumhuriyet Savcısı Yunus Dönmez, Osmancık Şehremaneti Başbuğ Vekili Seher Pirinççi Kökez, Osmancık Emniyet Müdürü Ahmet Şuh, Osmancık Jandarma Komutanı Üsteğmen Nuri Uyar, siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Oğuzlar

Oğuzlar’birlikte de Nazik Alemdar’in ebediyete intikalinin 84’üncü yılında merasim düzenlendi.

Kaymakam Şanlı Emre Uğurlu ve Oğuzlar Belediye Başkanı Yenmiş Saika, Oğuzlar 100. Sene Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saat 09.05’te sirenlerin çaldığı ilçede tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar, korku duruşunda bulundu.

Dodurga

Dodurga Kaymakamı Göktuğ Kaan Ayaz ve Şehremini Mustafa Vazıh, Kaymakamlık binası bahçesinde düzenlenen törende Atatürk büstüne çelenk sundu.

Nöbet ateşinin yakıldığı törende, Atatürk amacıyla kaçınmak duruşunda bulunuldu.

Törene ilçe Güven Müdürlüğü ve açıkgöz Komutanlığı mensupları, siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Uğurludağ

Uğurludağ Kaymakamı Erkan Atmaca ile Belediye Başkanvekili Hacı Ahmet İpek, Uğurludağ Kaymakamlığı önündeki Atatürk Büstü’ne çelenk sundu.

Törenin arkası sıra Uğurludağ Ortaokulu hoca ve öğrencilerince hazırlanan “10 Kasım Atatürk’ü Anma Haset” etkinliği yapıldı.

Etkinlikte öğrenciler şiirler okuyup, mütenevvi gösteriler sundu.

Share: