Numan Kurtulmuş: Türkiye, bu coğrafyanın kilit taşıdır

DOĞRU Parti Genel Başkanvekili Numan Vareste, Türkiye’nin bölgede kilit benzeri notada olduğunu belirterek, “Türkiye, bu coğrafyanın merkezidir, bu coğrafyanın kilit taşıdır. Türkiye’yi buradan alır çekerseniz hangi Balkanlar’de ne da Ortadoğu’de, Kafkaslar’üstelik, Karadeniz’de, Akdeniz’dahi erinç kalır.” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yaptırılan Ulu Sezal Köprüsü’nün açılışına törenine DOĞRU Fırka Umumi Başkanvekili Numan Vareste, YANLIŞSIZ Öğür Kadro Başkanvekili ve Kahramanmaraş Mebus Usta Ünal, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Ateşli, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, milletvekilleri, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı. Törende mütekellim Numan Kurtulmuş, bir nice çevrenin Türkiye’nin işlek ayrımsız mevki olmasını istemediğini belirtti. Kurtulmuş, Türkiye’nin ilkin silah sanayi olmak amacıyla birçok alanda saldırış yaptığını, bulunduğu coğrafyanın kilit taşı haline geldiğini belirterek şöyle konuştu:

‘TÜRKİYE, BU COĞRAFYANIN MODEL ÜSSÜDÜR'”Türkiye diyerek konuştuğumuz kayran bayağı tıpkı devlet değildir. İsterseniz ölçün, dünyanın kalbidir, bu coğrafyanın merkezidir, bu coğrafyanın kilit taşıdır. Türkiye’yi buradan alır çekerseniz ne Balkanlar’üstelik hangi da Ortadoğu’dahi, Kafkaslar’üstelik, Karadeniz’de, Akdeniz’birlikte varlık kalır. Türkiye’nin denizlerde kişi gemilerini yüzdürmeye başlamasıyla övünme ediyoruz. Türkiye’nin zat helikopter motorunu yapmasıyla iftihar ediyoruz amma unutmayın kim birilerinin da uykuları kaçıyor ‘Bunlar yeniden güçlenirlerse, ayağa kalkarlarsa vay başımıza’ diyorlar. Türkiye’nin Akdeniz’da ve Karadeniz’üstelik petrol aramasıyla övünç ediyoruz, heveslendirme ediyoruz ve inşallah Karadeniz’birlikte olduğundan imdi doğalgazı inşallah Akdeniz’de bulacağımıza inanıyor ve bunun için himmet sarfiyat ediyoruz. Türkiye, on yıllar boyunca süren Karabağ işgalini yönetmek amacıyla Azerbaycan’a şişman bindi verdi, Türkiye Azerbaycan’ın arkasında her platformda durarak on yıllar süren Karabağ işgali sona erdi. Ayrımsız kat henüz car ediyoruz, Karabağ Türk yurdudur, Azerbaycan yurdudur ve kıyamete kadar Azerbaycan yurdu adına kalmaya bitmeme edecektir. Birileri bu bölgede cıvıl cıvıl Türkiye istemiyor. Bizim birlikte bu bölge halklarına ve eren milletimize alın sorumluluğumuz Türkiye’yi hayatiyetli bire bir şekilde müstakbel taşımaktır. Şehirleri fakat ve fakat benzeri uygarlık mefkuresine sadık olanlar bayındırlık ve inşa mesabe. Bu anlamda kişi tarihinden eneze, özlük medeniyetini anlamamış, bu ülkenin bittabi bir büyüklük olduğunun farkında sıfır, bu milletin hangi kadar büyük tıpkı kavim olduğunun farkında ve bilincinde olmayanlarla bu ülkede defa yürünmez, onlardan bir hayır gelmez. Öyle olduğu üzere de bu budun o kafada olanları senelerdir, sittin senedir kenarda tutuyor, iktidara getirmiyor.”

Kahramanmaraş Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör, köprünün inşaatını saraka verdikleri günde bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Zaman yalnız ayrımsız köprü açmıyoruz, tarihi dokumuzun merkezi olan kalemiz, merbut çarşımız, Celil camimiz, Sarayaltı caddemiz tarihi dokumuzun merkezi. Aynı zamanda buranın değişimine ve dönüşümüne bakım fail bire bir projenin bile açılışını yapıyoruz. Bu köprüyle alay malay tahminî 750 metrelik Sarayaltı yolunu kaleye bağlamış oluyoruz. Bu köprümüzün maliyeti 36 milyon TL. 4 milyon civarında birlikte yolun masrafı oldu 40 milyon” diye konuştu.

Share: