Numan Vareste: Türkiye, bu coğrafyanın kilit taşıdır (2)

GENÇLİK BULUŞMASINA KATILDI

YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kahramanmaraş’taki programının peşi sıra Adıyaman’a geçti. YANLIŞSIZ Parti Umumi Başkanvekili Vareste’u SELIM Fırka Adıyaman Mebus Ahmet Okumuş, Halil Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılın ve partililer karşıladı. Kurtulmuş, ilk kendisine Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ı müzakere ederek izzetinefis defterini imzaladı. Vilayet ziyareti sonrası Vareste, Adıyaman Şehremini Dr. Süleyman Kılınç’ı ziyaret ederek icraat karşı bilgi aldı. Kurtulmuş, henüz sonradan YANLIŞSIZ Parti Adıyaman Toyluk Kolları yoluyla Türkiye Petrolleri’nde planlı ‘Deneyimsizlik Buluşmaları’na katıldı.

Burada gençlerle tıpkı araya gelerek soruları yanıtlayan Kurtulmuş, “3 zaman ilk Cumhurbaşkanımız 250 bin sosyal ev projesini açıkladı mı? Açıkladı. 100 bin arsa üstelik zorlu benzeri şeydir. Bugün ki rakamı bilmiyorum amma dünkü nicelik 880 bin civarında başvuru ergin, 250 bin sülale için deminden elbette ki ihtilaf bundan sayrılık duyabilir bunu anlarım. Eleştirebilir der ki; şurası böyle yapsaydınız biz olsak şöyle daha bol yaparız der buraya büyüklüğünde eyvallah amma utanmadan Türkiye’nin ikinci partisinin umumi başkanı Kılıçdaroğlu kalkıyor zaman gördünüz içtimai medya hesapları üzerinden cumhurbaşkanımızın lasmanını yapmış olduğu bu 250 bin konutluk projenin beyefendi kalkıyor ne diyor? Buradan bittabi Erdoğan paraları toplayacaksın bunla partinin intihap kampanyasının finanse edeceksin. Böylesine büyük aynı yalana ben hangi diyeyim? Düzem bakımından sunma ense nokta bu. Teşekkür ederiz, tebrik ederiz bu kadar insanı sülale sahibi olma imkanına kavuşturuyorsunuz ve bu büyüklüğünde insana familya sahibi olma imkanı hayallerini temin ümidi veriyorsunuz dese büyüyecek. Ama buradan aynı hile üretiyor ve zannediyor ki; bu yalana insanlar kanacak” dedi.’TÜRKİYE’Yİ TACİZ BUYURMAK YUNANİSTAN’IN HADDİ DEĞİLDİR ‘Yunanistan’ı uyararak, bu muazzez kavim namına cebin yapılan haksızlıklara katiyen tahammül edemeyeceğini belirten Kurtulmuş, “Yunanistan’a tavsiyemiz ara sıra komşuluk hukukumuz var olmamış karadan hem denizden komşumuz. Yunanistan’a tavsiyemiz şudur. Bu muazzez milleti unutmayın. Bu muazzez ulus kendisine karşı yapılan haksızlıklara katiyen dayanma etmez ve Türkiye’nin köşeye sıkıştırılmasına müsaade etmez. Bu anlamda ona buna güvenerek haddinizi aşan işlerin içine girmeyin. Türkiye’yi tırmalamak Yunanistan’ın haddi değildir. Vekalet eskiden terör örgütleri üzerinden yapılıyordu, deminden yeni tıpkısı dönemi başlatılıyorlar. Bakan devletler almak az buçuk yavaş tamam ama devletleri neymiş zat vekilleriymiş üzere kullanarak zat güçlerini artırmaya çalışıyorlar. Yunanistan’a tavsiyemiz buna alet olmasınlar. Tığ Türkiye ve Yunanistan adına ikili masada rastgele kalem görüşmeyi yaparız. Anlaşamadığımız konular peki ama anlaştığımız konularda bile meydanlık kat ederiz. Zinhar üçüncü ülkelerin dediklerine kanarak Türkiye ile benzeri antagonizm ya da Türkiye ile tıpkı rakiplik ilişkisine girmesinler” diye niteleyerek konuştu.’BÜTÜN ACUN EKONOMİLERİ NAZIK BİR TÜRBÜLANSIN İÇERİSİNDEDİR’Tüm dünyanın soylu erki sarp içerisinde olduğunu ve Türkiye’nin ise olumlu adımlarla ilerlediğini belirten Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yumruk ayrımsız süreç. Takkadak Türkiye değil, hep acun ekonomileri nazik bir türbülansın içerisindedir. Detaylı yıllardır pahalılık lafını unutmuş ülkelerde de çokça faziletli enflasyonların ortaya çıktığını görüyoruz. İnşallah Türkiye bunu atlatacaktır. Dayanışmayla, akılla, ferasetle ve inşallah üreterek dinç balaban Türkiye olarak bu süreci atlatacağımızı beklenti ediyorum. Tabii ki; vatandaşlarımıza şu çağ biter, bugün biter, şu kamer biter diye niteleyerek zaman vermenin akilane olmadığı kanaatindeyim. Ama davranış olumlu yöndedir. Türkiye ekonomisinin toparlanma süreci içerisine girdiğini görüyoruz. Yollarda ürettiğimiz ürünlerin kamyonlarla, TIR’larla taşındığını fabrikaların harıl harıl çalıştığını bunu söyleyince çok bozuluyorlar. Organize sanayi bölgelerimizin yetmediğini görüyoruz, ego nerdeyse temas hafta 2-3 kente gidiyorum, Adıyaman’birlikte dahi kombinasyon uran bölgesi yetmiyor. Adıyaman’ın birlikte eskimemiş bire bir birleştirme sanayi bölgesine ihtiyacı var. Bu ne demektir ki Adıyaman bundan sonra peyda etmek istiyor. Allah’ın izniyle bu istikamette yürüyeceğiz.”

Idareci KAYRAN- Sercan SAKAN/ ADIYAMAN,

Share: