NUMAN VARESTE TÜRKİYE, BU COĞRAFYANIN KİLİT TAŞIDIR

AK Öğür Umumi Başkanvekili Numan Vareste, Türkiye’nin bölgede kilit tıpkı notada olduğunu belirterek, “Türkiye, bu coğrafyanın merkezidir, bu coğrafyanın kilit taşıdır. Türkiye’yi buradan alır çekerseniz ne Balkanlar’de hangi birlikte Ortadoğu’üstelik, Kafkaslar’bile, Karadeniz’de, Akdeniz’bile varlık kalır. dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi eliyle yaptırılan Mürtefi Sezal Köprüsü’nün açılışına törenine SELIM Parti Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Fırka Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Yırtıkça Ünal, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, milletvekilleri, şehremaneti başkanları ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Numan Vareste, birçok çevrenin Türkiye’nin zihayat tıpkı talih olmasını istemediğini belirtti. Vareste, Türkiye’nin özellikle zırh sanayi görünmek üzere bir nice alanda hareketli yaptığını, bulunduğu coğrafyanın kilit taşı haline geldiğini belirterek şöyle konuştu

‘TÜRKİYE, BU COĞRAFYANIN KALIP ÜSSÜDÜR’

Türkiye diye niteleyerek konuştuğumuz vadi bayağı ayrımsız talih değildir. İsterseniz ölçün, dünyanın kalbidir, bu coğrafyanın merkezidir, bu coğrafyanın kilit taşıdır. Türkiye’yi buradan alır çekerseniz ne Balkanlar’dahi hangi bile Ortadoğu’da, Kafkaslar’bile, Karadeniz’üstelik, Akdeniz’dahi geçim kalır. Türkiye’nin denizlerde zat gemilerini yüzdürmeye başlamasıyla kıvanç ediyoruz. Türkiye’nin kişi helikopter motorunu yapmasıyla övünç ediyoruz amma unutmayın kim birilerinin bile uykuları kaçıyor ‘Bunlar yeniden güçlenirlerse, ayağa kalkarlarsa vay başımıza’ diyorlar. Türkiye’nin Akdeniz’dahi ve Karadeniz’de petrol aramasıyla iftihar ediyoruz, teşvik ediyoruz ve inşallah Karadeniz’bile olduğundan çıktı doğalgazı inşallah Akdeniz’da bulacağımıza inanıyor ve bunun için mücahede gider ediyoruz. Türkiye, on yıllar boyunca süren Karabağ işgalini kurtarmak için Azerbaycan’a şişman bindi verdi, Türkiye Azerbaycan’ın arkasında temas platformda durarak on yıllar süren Karabağ işgali sona erdi. Ayrımsız defa elan zar ediyoruz, Karabağ Türk yurdudur, Azerbaycan yurdudur ve kıyamete kadar Azerbaycan yurdu olarak kalmaya bitmeme edecektir. Birileri bu bölgede dinç Türkiye istemiyor. Bizim dahi bu kesim halklarına ve aziz milletimize alın sorumluluğumuz Türkiye’yi yaşayan benzeri şekilde ati taşımaktır. Şehirleri fakat ve ancak tıpkı medeniyet mefkuresine sınırlı olanlar bayındırlık ve inşa fehamet. Bu anlamda kişi tarihinden kof, öz medeniyetini anlamamış, bu ülkenin bittabi aynı mutluluk olduğunun farkında sıfır, bu milletin hangi kadar iri bir budun olduğunun farkında ve bilincinde olmayanlarla bu ülkede öğün yürünmez, onlardan bire bir yarayışlı gelmez. Öyle olduğu amacıyla üstelik bu ulus o kafada olanları senelerdir, sittin senedir kenarda tutuyor, iktidara getirmiyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Reisi Hayrettin Güngör, köprünün inşaatını bayram verdikleri günde bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Zaman hemen bir köprü açmıyoruz, tarihi dokumuzun merkezi olan kalemiz, sadık çarşımız, Ulu camimiz, Sarayaltı caddemiz tarihi dokumuzun merkezi. Ayrımsız zamanda buranın değişimine ve dönüşümüne bakım fail aynı projenin birlikte açılışını yapıyoruz. Bu köprüyle birlikte kısaca 750 metrelik Sarayaltı yolunu kaleye bağlamış oluyoruz. Bu köprümüzün maliyeti 36 milyon TL. 4 milyon civarında dahi yolun masrafı oldu 40 milyon diye niteleyerek konuştu.Share: