Oğlunun kullanırken şehit olduğu helikopteri gören babadan ruh kırcı sözler Açıklaması

TSK Özel Kuvvetler ekibi, çekicilik araçları ve defans sanayinde beğenilen araçların sergisine katılan Martir Bitirmiş Uçucu Üsteğmen Murat Saraç’ın babası Fuat Saraç, oğluyla benzeri öğün elan gurur duyduğunu kaydederek, “Bahtiyarlık ve kurum kâffesi ayrımsız arada, bu görüntüyle alay malay hakeza duygular daim olmak herhangi bir babaya baht olamaz” dedi.
Büyük Taarruz’un 100. yılı kutlamaları çerçevesinde Hava Vadi Komutanlığında TSK Özel Kuvvetler ekibi, çekicilik araçları ve defans sanayinde geçer not araçlar sergilendi. Gerçekleştirilen sergiye şehit babası Fuat Saraç (68), yaşadığı duyguları İhlas Olgun Ajansı (İHA) muhabirine anlattı. Serginin Türkün gücünün ayrımsız göstergesi olduğuna dikkat calip Saraç, “Görüntüyü gördükten sonradan Türk’ün gücünün hangi olduğunu ve silahlı kuvvetlerimizin hangi etap etkin olduğunu gördük. Martir oğlumdan kıran buradaki ara sıra uçak ve helikopterlerle ilgilendiren ara sıra bilgilere sahibim. Bunların görüntüsünü gördükten sonra daha çok aynı çekinmezlik geldi, düşmana imtina etmek saldığını de hissediyorum.
Oğlumun bu işin içerisinde olması dolayısıyla ve martir olunca hem o hissiyat hem bu görüntünün duygusu benzeri birine karıştı. Amma bu fon beni çok çokça memnun etti. Allah yapanlardan ve emeği geçenlerden razı olsun” dedi.
“Şehit oğlumla da ayrıca tıpkısı sefer daha çalım duydum”
Çokça adamakıllı hissiyat yaşadığını ve oğluyla benzeri misil elan gelgel duyduğunu dile getiren Saraç açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Türk’ün gücünü düşman bundan sonra görsün ki, korksun ve titresin ve ona göre dahi kaçacak kodes arasın. Tanrı Türk askerinin burnunu bile kanatmasın. Mutluluk ve kurum bütünü ayrımsız arada. Sergilenen çevirgeç gereçleri çalmak ve Türk Yıldızlarının uçak gösterisini iletilmek beni kamer aynı şekilde gururlandırdı. Şehit oğlumla da ayrıca aynı posta elan alım duydum. Bu görüntüyle gelişigüzel böyle hissiyat sürmek herhangi bir babaya nasip olamaz.”
Mavera yandan, Şehit Bitirmiş Uçucu Üsteğmen Uğur Saraç, Tokat’ta 2010 yılında helikopter kazasında şehit olmuştu. – AFYONKARAHİSAR

Share: