Öğretmenden, sarıklı olan bozuk öğrencisine şaşırtı tebrik

AĞRI’nın Eleşkirt ilçesinde muallimlik eden Halis Arslan (42), Yeşilova köyünde öğretmen olan sakat öğrencisi Yakup Sığın’e (28), sürpriz yaparak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Öğüt işlediği tam öğretmeni Halit Arslan’ı karşısında gören Yakup Alageyik, nazik şaşkınlık yaşadı.

Eleşkirt Küçük Asya Lisesi’nde İngilizce öğretmenliği fail Temiz Aslan, İl Milli Terbiye Müdürü Hasan Kökrek, Kızılay Dert Idarehane Başkanı Orhan Tatlı ve Kızılay gönüllüleri ile birlikte Yeşilova köyünde kendisi gibi sarıklı olan çarkıt öğrencisi Yakup Alageyik’i 24 Teşrinisani Öğretmenler Günü’nde musahabe edip, şaşırtı yaptı. Öğüt işlediği tam öğretmeni Halit Aslan’ı karşısında gören Yakup Alageyik, nazik şaşkınlık yaşadı. İki hoca birbirine sarılıp, 24 Teşrinisani’ı kutlayarak gani dileklerde bulundu.

‘YETİŞTİRDİĞİMİZ ÖĞRENCİLER BU ÜLKEYE ARMAĞAN’Yakup Sığın’in 2007 yılında öğrenci olduğunu tamlayan Sili Aslan, “O günden bugüne geldik, haddinden fazla şükür. Öğrencimiz ile birlikte kalkmak; doğrusu bize erdemlik kattı. Bire Bir öğretmenin yetiştirmiş olduğu öğrenciler, onların yeryüzü balaban hediyeleridir; bu ülkeye genişlik iyice armağanıdır. Bu ülkeye, yetişek camiamıza hakeza çoluk çocuk yetiştirdiğimiz üzere çok çalımlı ve mutluyuz. Bu duygularla hep meslektaşlarımızın 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.’GERÇEKTEN HADDINDEN FAZLA DUYGULANDIM, GURURLANDIM’Öğretmeni Münezzeh Aslan’ı görünce çok bahtiyar olduğunu anlatan Yakup Alageyik, “Benim için haddinden fazla büyük sürpriz oldu. Emeği geçenlere çokça teşekkür ediyorum. Beklemediğim bir anda, derste gönül girildi. Bayağı çokça duygulandım, gururlandım. Ayrımsız nevi hocamdan bayrağı devralmış oldum. Haddinden Fazla duygulandım ve çok da gururlandım. Vakıa hocamın hala bayrak elinde ama inşallah bizlerde onlar kabilinden ülkemize, çevremize müfit bireyler yetiştirebiliriz” diye niteleyerek konuştu.

İl Milli Yetişek Müdürü Hasan Kökrek de bütün öğretmenlerin 24 Teşrinisani’ını kutladı. Henüz bilahare hep birlikte pasta kesildi, öğretmenlere değişik hediyeler verildi.

Share: