Okan Buruk: “Bu oyunumuzu ilişki gününe birlikte taşıyacağız”

– Okan Ekşimsi: “Bu oyunumuzu iş gününe dahi taşıyacağız”

Matbuat mensuplarından Okan Buruk’a doğum haset sürprizi

İSTANBUL – Galatasaray Beceri Direktörü Okan Buruk, Kastamonuspor maçının peşi sıra yaptığı açıklamada, “Son haftadaki elem oyunumuz, bize yakışmayan hem oyun hem uğraş hem arzu bizim üzere akseptans edilebilecek aynı şey değil. Oyuncularıma dahi bunu bildirdim. Onlar de bugün gördüğünüz kabil olumlu reaksiyon verdi. Bunu aksata gününe da taşıyacağız. Aksata bile aynı tepkiyi vereceğiz” dedi.

Tarım Türkiye Kupası 3. Eliminasyon Turu’nda Galatasaray evinde GMG Kastamonuspor ile yüz yüze geldi. Soluk-kırmızılılar mücadeleden 7-0’lık skorla galip ayrıldı ve ayrımsız hassaten tura adını yazdırdı. Maçın ardından planlı basın toplantısında mütekellim Galatasaray Ustalık Direktörü Okan Ekşimsi, “Bizim üzere mevsim başından beri geniş grup ile alay malay alıştırma fayrap etmek ve maç ihanet etmek kol beğenmek zorlaşıyor. Tıpkı kulvara elan ihtiyacımız olduğunu söylüyorduk. Takımın sabık yıl geçirdiği çok biberli sonun ardından 13. bitirdiği için bu turdan başladık. Bizim üzere karşılaşma oynama şansı oldu. Maçın esasen oyuncularımızın hevesli, rakibe uyguladıkları yük ve performanslarının yüzdelik yüz vermelerini istedik. Dizge yüzde yüzünü verdi. Seyircimiz seçkin ahit kadar muhteşemdi. Haddinden Fazla gollü bire bir yengi oldu. Rakibimiz maçın başında ferah başladı. Golden sonra onların baziçe düzenleri bozuldu. Çok akman tıpkısı karşılaşma oldu. Beceri adamlarını ve oyuncularını kutlamak istiyoruz. Oyuncularımı tebrik kartı ederim. Nüsha olarak seyircilerimizi mutlu ettiler” diyerek konuştu.

“Bunu alışveriş gününe dahi taşıyacağız”

İstikrardan yana olduklarını belirten Ekşimsi, “Tek kulvardan gidiyorduk. Türkiye Kupası başladı. Hem yarışıyoruz hem dahi yeni oyuncuları içeriye katmaya çalışıyoruz. Çokça geç kadromuz tamamlandı. Eskimemiş ayrımsız takımız. Güzeşte seneden çokça birkaç oyuncu kaldı. Hocanın denemeleri oluyor. Nitelikli oyuncu sayımız haddinden fazla fazla. Türk kuralı var. Herkes ayrımsız arada oynayamıyor. Burada uymazlık oluyor. 3 maçı arka arkaya kazandık. Tek tıpkı mağlubiyetle hepimizin kafasındaki soru işaretlerini ortaya çıkardı. Herkesin ayrımsız 11’i var. Galatasaray bu senenin bildirme iddialı takımlarından biri. İddialı takımı tetkik etmek için birçok değişik şeyler yapıldığını kaybettiğimizde bunların ortaya çıktığını görüyoruz. Beklediğimiz şeyler haddizatında. Sezon başında dahi bunu bekliyorduk. Son haftadaki zehir oyunumuz, bize yaraşıksız hem baziçe hem mücadele hem gönül bizim üzere akseptans edilebilecek tıpkısı molekül değil. Oyuncularıma dahi bunu bildirdim. Onlar dahi bugün gördüğünüz kabilinden müspet tepki verdi. Bunu aksata gününe bile taşıyacağız. Alışveriş üstelik ayrımsız tepkiyi vereceğiz. Arayışlarımız elbette olacak, kadromuzda içerisinde. Haddinden Fazla geniş ayrımsız kadromuz var. Sunturlu bire bir zahmet. Ligin devamında bunu kazanım yerine kullanmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

“4-4-4 düşünebileceğimiz aynı tümce”

Kastamonuspor karşısında 4-4-2 formatında oynamasının hatırlatılması üstüne Okan Ekşimsi, “Benim daha ilk de kullandığım ayrımsız dizge. Bunu akla yatkın oynadığınızda, istekli oynadığını, makul oyuncularla oynadığınızda başarılı olan aynı cümle. Giresun maçında 45 dakikalık tıpkı süreçte denemiştik. Geçen hafta son bölümde denemiştik. Bundan eski maçlarda sonucu alamadık. Zaman sonucu aldık. Düşünebileceğimiz ayrımsız tümce. Mefret olan takım halinde rehavet açmak. Bando halinde önde baskıyı akıllıcasına fethetmek. Kullanabileceğimiz sistemlerden biri adına elimizde duruyor” dedi.

Ustalık heyete katılan Moritz Volz üzere ise Buruk, “Moritz ile tahminî 3-4 hafta ilk milli maça beyninde görüştük. Kulübümüz onunla olan görüşmesi bitmeme ediyordu. A bando açından bakmamak gerekiyor. Birçok tendürüst oyuncumuz var. Umumi olarak bakmamız gerekiyor. Bizle beraber düzlük alacak, kulübün ayrıksı departmanlarına de bindi olacak. Yalnız düzlük içindeki yardımcı ekibimizden biri olmayacak. Kulübün özge departmanlarında bile bize destek olacak. 29 topçu, 4 kaleci ile antrenmana çıkıyorum. 6 şerha altyapıdan aktör var. Onları bizle bu arada alıştırma görmesi, bir çalışmayı yapması çokça mehabetli. Bugün bile sahada kayran aldılar. Bu benim amacıyla mehabetli. Ben oradan geldim. Canlı oyuncularımızın bizle bu arada olmasını istiyoruz. Galatasaray’ın geleceği için hazırlamaya çalışıyoruz. Moritz terbiye anlamında gani tıpkısı sima” diyerek sözlerini tamamladı.

Basın toplantısının arkası sıra zaman veladet günü olan Okan Ekşimsi amacıyla basın mensupları gato ödül etti.

Share: