Okumuş yerel haberleri: Efeler’den miniklere İngilizce ve Felsefe eğitimi

Efeler Belediye Reisi Mehmet Fatih Atay’ın ilçeye kazandırdığı gündüz bakımevlerinde yetişek gören füru İngilizce ve ayrıntılar üzere hikmet eğitimi almaya başladı.

Mimar Sinan, Dede ve Adnan Menderes Mahallelerinde hizmete açılan Efeler Belediyesi’nin ruz bakımevleri olanaklarıyla ayırt oluşturmaya bitmeme ediyor. Terbiye alanında hayata geçirdiği projelerle Efeler halkının takdirini kazanan Komutan Atay, elan önce kadınlara ve otizmli bireylere sunduğu İngilizce eğitimi olanağını son namına kreşlerdeki çocuklara sağladı. Belediyenin zaman bakımevlerinde eğitim bilimi gören 3, 4 ve 5 yaşlarındaki çocuklar ecnebi açkı derslerine başladı. Haftada 3 saat alanında bilirkişi eğitmenlerden İngilizce eğitimi kayran çocuklar, haftada tıpkı saat bile; kognitif yetenekleri, eleştirmeli düşünce yürütmeyi, özgüveni, iletişimi, alternatif çözümler üretmeyi ve değişmeyen alma yetisini imar etmek için “P4C” felsefe eğitimi almaya başladı.

Yaş gruplarına bakarak ayrı sınıflar oluşturulan güneş bakım evinde kollar, eğitimlerini alanlarında eksper eğitmenlerden alıyor. 08.30-17.30 saatleri arasında eğitim bilimi veren zaman bakım evlerinden Adnan Menderes Mahallesi Çağ Hizmet Evi’nin serbest bahçesinde, oyun alanlarının yanı sıra çocukların gelişimine yardım hatırlamak için muhtelif fidanları toprakla buluşturdukları bir düz birlikte bulunuyor. Çocukların geleceğe elan bereketli hazırlanabilmesi için kente kazandırılan sıra bakımevleri, hususi günlerde birlikte minikleri manidar etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor. Çocuklar, son kendisine 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Siper Günü’nde bile torunlar düşündürücü tıpkısı etkinlikte buluştu. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Veterinerlik Fakültesi’ni ziyaret fail minikler fert dostlarımızı tanıyıp farkındalık kazandı.

Gün Bakımevlerini hizmeti ve olanaklarıyla ‘5 yıldızlı’ adına tanımlayan Başbuğ Mehmet Fatih Atay, “Çocuklarımızın okul öncesi eğitimlerini arz gani şekilde alabilmeleri ve eğitim-talim hayatlarına 1-0 önde başlayabilmeleri amacıyla Efeler Belediyesi yerine rastgele şeyi yapmaya hazırız. Üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Bu nedenle çok önemsediğimiz İngilizce eğitimi ile çocuklarımızın gelişimine yardım sağlayacak hikmet eğitimini bu dönemde hayata geçirdik. Geleceğimiz olan çocuklarımız için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Ayrıca Başkan Atay, içtimai iletişim araçları hesaplarından yaptığı paylaşımda, “Cinsiyete dair ayrımcılığın serencam bulduğu elan evire çevire tıpkı acun kurabilmek dileğiyle, geleceğimizin mimarı kız çocuklarımızın 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Haset hümayun olsun.” ifadelerini kullanarak Acun Kız Çocukları Günü’nü kutlamayı birlikte ihmal etmedi. – AYDIN

Share: