Öldürülen müzikçi Öz Saygı Şener toprağa verildi, CHP lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu birlikte tabuta çiğin verdi

Ankara’daki bire bir tün kulübünde sahneye sâdır Saygınlık Şener, kendisini dinlemeye mevrut Say ve Içtimai Düzenlilik Bakanlığı personeli gelişim müfettişi İlker K., Mehabetli G. ve TAİ’de canlılık mühendisi Kerim S.’nin gönül melodi isteğini bilmediği üzere anlayışsız çevirdi. Mekanda başlayan tartışmanın dışarıya taşmasıyla Şener, cam bardak kesisi ile boğazından yaralandı. Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden müzikçi, serencam yolculuğuna uğurlandı.

KILIÇDAROĞLU DE KATILDI

Bir kız çocuğu olan kudretli müzisyenin Ankara’de planlı cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. Onur Şener için Cebeci Çağdaş Mezarlığı’ndaki İsmet Oğultürk Camisi’nde ikindi vakti cenaze merasimi düzenlendi. Törene Cumhuriyet Halk Partisi Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Galebe Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ katıldı. CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu de cenazede tabuta çiğin verdi.

NE OLDU?

Ankara’daki tıpkı coşku mekanında düz gelen olayda, bakanlıkta hareket müfettişi İlker K. (35); meslektaşı Mualla G. (36), defans uran alanında faaliyet mühendisi Alicenap S. (36), eş arkadaşları J.E. (36) ve G.G. (36) ile eğlenirken, manzara düzlük Saygınlık Şener’den şarkıyı karaoke yapmadan söylemesini istedi. Haysiyet Şener’in İlker K.’ye “İşime karışma” demesi üzerine aralarında ağız dalaşı imdi. Ağız Dalaşı, büyüyerek hariç taşındı. Kavgaya dönüşen olayda Haysiyet Şener, polis güçleri raporuna göre, boyun kısmından içki çamçak kesisi ile yaralandı. Şener, çağrılan esenlik görevlilerince ambulansla hastaneye kaldırıldı. 1 çocuk babası Şener, tamlık müdahalelere karşın hayatını kaybetti.

SUÇU BİRBİRİNİN ÜZERİNE ATTILAR

İlker K., Yüce G., Ahi S. ile mekanda birlikte eğlendikleri J.E. ve G.G., gözaltına makbuz. Yüce G. ve Semih S., ilk ifadelerinde, Onur Şener’i İlker K.’nin öldürdüğünü, kendilerinin ise ayırmaya çalıştığını ati sürdü. İlker K. ise Şener’i kendisinin öldürmediğini ve kimin yaptığını bilmediğini iddia etti. Polis Güçleri ‘cafe pap’ kendisine hizmet veren mekanda ve çevresinde araştırı yaptı. İş yerinin düzenlilik kameralarının fay olması ise ilgi çekti.

3 ZANLI TUTUKLANDI

Sorgularının peşi sıra tevkif talebiyle nöbetçi sulh ukubet hakimliğine sevk edilen şüphelilerden, A.G, S.S. ve İ.K. “bile bile öldürme” suçundan tutuklanırken yanlarındaki iki avrat “haftada tıpkı kollukta imza atma” ve “ev dışına depar yasağı” adli kontrol üzere azade bırakıldı.Share: