Onikişubat’ta yaz kursları sona erdi

Onikişubat Belediyesi, alanında uzman öğreticilerinin katılımıyla başlatılan saz, gitar, fotoğraf ve İngilizce üzere sanatsal ve kişisel hisse senedi branşlarındaki yaz kurslarını tamamladı.

Şehit Serkan Yılmayan Hikmet ve Kültür Evi’nde planlı kapanış törenine Komutan Hanefi Mahçiçek üstelik katılarak, öğrenciler ve velileriyle tıpkısı araya geldi. Saz ve gitar kurslarına katılan öğrenciler, öğrendiklerini faal performansla gösterirken, suret kursu öğrencileri bile açtıkları sergiyle göz doldurdu.

Veli ve öğrencilere seslenen Başkan Mahçiçek, “Bu ülkenin ve hepimizin geleceği olan çocuklarımızın elan ferah yetişmesi, daha vazıh ve bu ülkenin değerlerine henüz çok eş sâdır bir nesil olması üzere hız ediyoruz. Elhak musiki üstelik haddinden fazla yüce bire bir değerimiz. Çocuklarımızın duygularını yetiştirmek, onların zihni gelişimlerine artık değer eklemek ve daha da önemlisi keder alışkanlıklardan korunmasını çıkarmak namına bu kursları önemsiyoruz. Çocuklarımızın haddinden fazla fazla ilgi etmemiz lazım. Kimlerle geziyor, kimlerle ne yapıyor, ne kabilinden alışkanlıkları var bunlara ilgi etmemiz lazım. Bizim ve bu ülkenin geleceği bu çocuklarımız” dedi.

Kurslarla alay malay çocukların ateş alışkanlıklardan dahi uzak kaldığına aksan özne Komutan Mahçiçek, velilere uyarılarda bulanarak, “Çocuklarımızı o çığlık alışkanlıklardan kurtarmak üzere bizim kültürümüzü dahi barındıran, eğitim bilimi muhtevalı bu kurslara irsal etmeliyiz. Nedeniyle velilerimizi uyarmak istiyorum. Özellikle bayan kardeşlerim, temas şeyi bırakalım, çocuklarımıza erbap çıkalım. Dünyadaki işlerin hepsi dirimsel harcama amma çocuklarımız arkamızdan benzeri Fatiha okursa bize kalacak olan odur. Maalesef biz dünyaya dalıyoruz, çocuklarımızı unutuyoruz. bu kabil yanlışlıkları bilcümle birlikte düzelteceğiz. Şehremaneti adına bizler de, sizler da bilcümle alay malay mücahede edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Darülfünun tedarik kurslarının yeniden başlayacağı müjdesini da veren Başbuğ Mahçiçek, şunları kaydetti:

“Andıran benzeri zamanda ortaöğretim çağındaki çocuklarımız amacıyla Bilgelik ve Hars Evlerimizde Üniversite Hazırlık Kursları açacağız. Ağız Ağıza ücretsiz şekilde yavrularımız üniversiteye hazırlanacak. Biz benzeri fırsat eşitliği nail olmak istiyoruz. Parası olan dershaneye gidebiliyor amma sıfır gidemiyor. Bari gidemeyenlere belediye yerine imkan sağlamamız geçişsiz. Kayıtlarımız başlayacak, gerekseme sahibi ailelerimizin çocuklarını dershanelerimize yönlendirelim. Bizim kurslarımız o dünyalık sunulan kurslardan birlikte kem değil bunu bile bilin. Bu seneki sükse oranımız yüzde 83. Gelişigüzel hizmette çocuklarımızın yanındayız. Ayrıca beş 2’nci sınıftan itibaren 80 binden aşkın pusula takanak öğrencilerimize dağıtacağız. Bu ülkenin çocuklarını dolgunca yetiştirebilirsek İnşallah, ülkemizin geleceği çokça daha iyi olacaktır. Bunları unutmayalım, çocuklarımıza topluluk çıkalım. Okumaları üzere çaba edelim, kız-ayvaz ayrımı bile banko yapmayalım. Tanrı dünya malı verdiği sürece çocuklarımızın henüz bereketli yetişmesi için elimizden mevrut gayreti göstereceğiz.” – KAHRAMANMARAŞ

Share: