Ordu’da 10 Kasım törenleri

Ordu’dahi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 84’üncü ölüm sene dönümünde saatler 09.05’i gösterdiğinde hayat durdu. Trafikte reviş halinde kâin sürücüler araçlarını durdurup saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu.

Atatürk’ün 84’üncü ahiret yolculuğu sene dönümü zımnında Kargaşa’bile ihtifal töreni düzenlendi. Altınordu ilçesinde düzenlenen törende Cıvıl Cıvıl Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Şehremini Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ilgililer çelenk sundu. Saatler 09.05’i gösterdiğinde ise sirenler çalmaya başladı. Bu tam karayolunda mevcut komütatör sürücüleri ile caddede revan vatandaşlar, istinkâf etmek duruşunda bulundu, arkası sıra ise İstiklal Marşı okudu.

Ünye’de 10 Teşrinisani programı yapıldı

Ünye ilçesinde de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete yolculuğunun 84’üncü yılı nedeniyle önceki yerine Cumhuriyet Altını Meydanı’nda merasim düzenlendi. Törende, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve Şehremini Hüseyin Gödeş eliyle çelenk sunuldu. Sonrasında dahi saatler 09.05’i gösterdiğinde siren sesleri ile beraber hayat durdu. Kâh sürücüler de araçlarından inerek, ürkmek duruşunda bulundu.

Fatsa’birlikte saat 09.05’te maltalık durdu

Kalabalık’nun Fatsa ilçesinde da Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84’üncü yıl dönümü zımnında ilk yerine Hükümet Konağı önünde düzenlendi. Törende, Fatsa Kaymakamı Avni Kula ve Belediye Reisi İbrahim Etem Büyükler marifetiyle çelenk sunuldu, 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Perşembe’birlikte 10 Teşrinisani programı

Ordu’nun Perşembe ilçesinde, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün vefatının sene dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programda Perşembe Kaymakamı Levent Yetgin ve Perşembe Belediye Reisi Mustafa Tadat çelenk sundu. Ardından 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Kumru’üstelik 10 Teşrinisani nedeniyle ile tören düzenlendi

Kumru ilçesinde de Atatürk’ün vefatının 84’üncü yılı nedeniyle izlence düzenlendi. Hükümet Konağı önünde planlı törende, Kumru Kaymakamlığı ve Kumru Belediyesi’ne ilişik çelenkler sunuldu. 2 dakikalık ürkmek duruşunda bulunulmasının arkası sıra İstiklal Marşı okundu. – KALABALIK

Share: