Ordu’da yapılan cemevi inşaatının yüzde 70’i tamamlandı

Kalabalık’nun Altınordu ilçesinde elan önceki tıpkı kısmı geçici adına açılan Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi inşaatının yüzdelik 70’inin tamamlandığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan bağlanmış açıklamada, Belediye Reisi Mehmet Hilmi Güler’in yapımının tamamlanması için bindi sözü verdiği Kalaba Alevi Kültür Sarayı ve Cemevi inşaatında çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Yüzde 70’i tamamlanan ve 4 hatim namına projelendirilen binanın tamamlanarak hizmete amade hale getirileceği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Proje ve İnşaat Dairesi Başkanlığı marifetiyle sürdürülen icraat kapsamında Cıvıl Cıvıl Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi binasının bağırsak dış sıva imalatları, kapı, cam doğrama imalatları, zar ve mefruşat kaplamaları, ısı ve akarsu yalıtımı, mânialı kullanımına müteveccih imalatlar, yangın yönetmeliğine akla yatkın zorunlu imalatlar, ruh tesisatı ve araba tesisatı imalatları gerçekleştirilecek. Yüzdelik 70’i tüm binanın plastik doğrama, mekanik ve canlılık altyapısı, dış ve iç sıva işlemleri ile dış cephe mantolama işlemi tamamlandı. Ekipler bina içinde çalışmalarına bitmeme ediyor.”

Açıklamada, Alevi Ekin Dernekleri Cıvıl Cıvıl Şubesi Başkanı Hasan Yılmaz’ın, Komutan Güler ve ekibine teşekkür ettiği kaydedildi.

Share: