Ot isimli köpeğin askerden dönen sahibini karşılaması duygulandırdı

Gizler isimli köpeğin askerden dönen sahibini karşılaması duygulandırdı

Ordu’da aynı köpeğini askerden dönen sahibini kucaklayıp ilişik göstermesi, mülevven görüntülere manzara oldu

ORDU – Ordu’üstelik, askerden dönen sahibini ailesi ile alay malay karşılayıp kucaklayan Maden isimli kapik, duygular görüntülere manzara oldu.

Nizamettin Mahallesi’ndeki evlerinde ailesi ile gelişigüzel hayatiyetli 21 yaşındaki Mustafa Eksiksizlik Tomakin, 6 kasım tarihinde askerden döndü. Adana 6’ncı Kolordu Birliği’nde vatani görevini tümleç Tomakin, ailesine sürpriz fora etmek üzere memleketi Ordu’ya döndü. Annesine şaşırtı yapacağı esnada, annesi ile alay malay Mustafa Kemal Tomakin’i gören Maden isimli köpeği üstelik sahibini kucakladı, bağıntı gösterisinde bulundu. Ortaya ise renkli görüntüler daha çok.

“Duman’nun beni karşılaması çok duygulandırdı”

O anları anlatan Mustafa Kemal Tomakin, “Askerliğimi bitirdim, teskeremi aldım ve muammer olduğum Altınordu ilçesi Nizamettin Mahallesi’ndeki evime geldim. Karşılamayı yerli hayvanım Duman yaptı sevinçten havalara sıçradı. Gizler’nun karşılaması beni amiyane üzdü ağlama derecesine getirdi ama bunun amacıyla sevinçliyim Maden dahi bizden biri. Askerde annemi arıyordum ‘Fino kayboldu mu, ne yapıyor, hangi ediyor’ diyerek soruyordum. Görüntülü konuşurken de gösteriyorlardı oradan beni arıyorlardı doğrusu. Buraya gelince daha bir eksantrik oldu, karşılaması beni amiyane duygulandırdı” dedi.

“Oğluma benden ilk sarıldı”

Mustafa Kemal’in annesi Çağlar Tomakin ise köpeklerinin oğlunu karşılamasında yaşadığı sevinci gördüklerinde kurum duyduklarını ve şaşırdıklarını tabir ederek, “Normalde benim köpeklere karşı bire bir korkum vardı, beni beş altı yol ısırmışlardı.

O yüzden köpeklere çok yaklaşmıyordum. Oğlum ‘köpeğimiz olsun’ dedi. Ego da müsaade verdim. İyi ki dahi getirmiş. Köpeğimden çok memnunum. Oğlum bana sürpriz yaptı. Gizli. Tığ üstelik Sırlar ile onu aramaya gittik. Ilan yumruk bulduk saklandığı yeri. Kapik de benimle birlikte onu aradı. Neymiş duymuş, hissetmiş kabilinden beraber bulduk oğlumu. Kapik benden geçmiş ona sarıldı. 6 aydır onu unutmamış” diye niteleyerek konuştu.

Öte yandan içtimai medyada paylaşılan görüntüler haddinden fazla sayıda izlendi.

Share: