Otomobilin üzerinde site yolcuğu yaptı, gören tıpkısı elan baktı

Bursa’yı ziyarete gelen Alman seyyah ülkesinin plakası mevcut aracının üzerinde site turu attı. Görenler gözlerine inanamadı.

Bursa yollarında Alman plakalı ara bulucu gören vatandaşlar iri sangılık yaşadı. Otomobilin üzerindeki yük konulan bölüme sâdır Alman seyyah bu şekilde kent merkezinde devir attı. Turisti gören vatandaşlar balaban sangılık yaşadı. Alman gezmen vatandaşların alık bakışları arasında şehir merkezinde ayrıntılı süre turladıktan sonra Tophane meydanında mevcut polisin uyarısı sonucu aracın üzerinden indi.

Şehir merkezinde tur atan Alman plakalı araçların Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bidayet düzlük ‘Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi’ için Bursa’da olduğu öğrenildi.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Gül Cet Türbesi’nden başlama alan Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi, Doğu Batı Ülfet ve Hazar Rallisi Derneği Başkanı Kıymetli Serin’in öncülüğünde ‘Tuna Nehri’ni takiben’ sırasıyla Sırbistan ve Bulgaristan üzerinden Balkanlar etabını tamamlayarak, Türkiye’ye giriş yaptı. İpek Yolu’nun son durağı olan 2022 Türk Dünyası Firez Başkenti Bursa’ya ulaşan ralli ekibi, Bursa startı üzere tarihi uray binası uğrunda buluştu. Yarışmacılar; henüz bilahare sırasıyla Eskişehir, Ankara, Tokat, Ordu, Trabzon, Rize ve Artvin’e varacak. İpek yolu rallisi, Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden Kazakistan ve Özbekistan’ın geçilmesi ile Kırgızistan’da akıbet bulacak. – BURSA

Share: