Petlas 2022 Türkiye Offroad takviminde çalkantı Sakarya’da yaşanacak

Petlas 2022 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın 5’inci fut yarışı, 9-10-11 Ilkgüz tarihlerinde Sakarya’birlikte gerçekleştirilecek.

Petlas’tan yapılan açıklamaya göre, yarışa Türkiye’nin değişik şehirlerinden 29 dil ve 58 sportmen katılacak.

54 Araba Sporları Kulübü aracılığıyla düzenlenen yarış, 9 Eylül Cuma Namazı günü Şehir Meydanı-Spor Ada Tesisleri’nde gerçekleştirilecek seremonik başlama ile başlayacak.

Sezonun 5’inci yarışında şampiyonluk ve podyum kovalayan sporcular, 10 Ilkgüz Cumartesi 09.00’dan itibaren Kömürlük köyünde kayran düz mukavemet etabını 4 kez geçecek.

11 Ilkgüz Pazar haset ise Karaköy’de düzlük düz Spor Ada Tesisleri’ndeki seyirci etabını 3’er öğün geçerek benek toplayacak yarışçılar, saat 18.00’de düzenlenecek ihsan töreniyle organizasyonu noktalayacak.

-“İsim sponsoru adına meydan almak bizlere kurum veriyor”

Açıklamada değerlendirmelerine saha sunulan Petlas Satış Direktörü Ahmet Candemir, Sakarya’birlikte gerçekleştirilecek yarışın 2 etaptan oluşacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Temas geçen etapta elan da çok heyecanın yaşandığı offroad şampiyonasının sponsorluğunu üstlenmekten kıran büyük gurur duyuyoruz. Bu yarışla şampiyonada final heyecanına bire bir girişim henüz yaklaşmış oluyoruz. Bu organizasyonlarda elde ettiğimiz deneyimleri lastik teknolojisine adapte etmek ve sosyal ağırbaşlılık bilinciyle Türkiye’de spora bindi çevirmek vizyonuyla buradayız.

Öngördüğümüz hedefler doğrultusunda sürdürülebilir büyümeye, gelişmeye ve pozitif ayar üretmeye bitmeme edeceğiz. Bu yaklaşımla sportif rekabete ve böyle benzeri organizasyona isim sponsoru adına destek bulmak bizlere gurur veriyor.”

Share: