Putin yasadışı referandum ilan etmişti! Ukrayna ordusu Herson kentini mankafa almaya çok yaklaştı

Ukrayna- Rusya Savaşı’nda Putin baskı eyyam geçiriyor. Ukrayna ordusu, Kremlin’in yasadışı namına car ettiği referandumlar sonrasında cephede ilerleyişini sürdrüyor. Akıbet çoğalma ise Herson cephesinde gelişiyor.

UKRAYNA HERSON’DA İLERLİYOR

Ukrayna ülkenin güney cephesinde Rusya’ya avantaj sağlıyor. Herson kentinde tehlikeli ilerlemelerin olduğu kaydedilirken Kiev yönetimi, şehri tekrardan hoşgörüsüz alabilir. Herson’un, plebisit bölgesi içerisinde kayran aldığı üzere Rusya’nın bu ilerleyişlere cebin neler yapacağı zül edilenler ortada düzlük alıyor.

SİVİLLER TAHLİYE EDİLİYOR

Rusya yetkilileri, kestirmece 50-60 bin kişinin, özlük güvenlikleri amacıyla boşaltma edileceğini açıkladı. Bölgede, Ukrayna ordusunun saldırılarına karşı defans önlemlerinin alınmaya başladığı bilgisi de paylaşıldı. Herson, Rusya’nın Ukrayna’bile işgal ettiği evvel iri şehirdi. Mühim konumdaki kentin hoşgörüsüz alınması, Ukrayna için majör benzeri sükse olacak.

”HER NEV SİLAHI KULLANIRIZ”

Putin bu dört bölgeyi ulama ederken, ”Batı, ülkemizi namevcut etmeye çalışıyor. Bize cebin çekirdeksel şantaj de karışma hep tehditleri sergiliyorlar. Yer bütünlüğümüzü müzaheret etmek için herhangi bir cins silahı kullanırız. Denk vermek amacıyla çok çok silahımız var, bu tıpkısı blöf değil!” ifadelerini kullanmıştı.

Share: