Rahatlık paraşütü yapan iki sportmen havada yaprak sarması yedi

KAYNAK DÖKÜMÜ:

Tandem Pilotu İsmail Aras ve Sevgili Özenir’in paraşüt ile havalanması

İsmail Aras ve Canan Özenir’in yaprak sarmasını çantasından çıkarması ve yemesi

Canan Özenir’in açıklaması

Tokat’ın Erbaa ilçesinde düzenlenen Erbaa Gross Yan Paraşütü yarışlarında iki sporcu havada varaka sarması yedi.

Erbaa Kaymakamlığı, Erbaa Belediyesi ile Cahillik ve Spor İlçe Müdürlüğünü hareket birliğinde Kale köyündeki 650 rakımlı Gidiş Tepesi mevkisinde 25 sporcunun katılımıyla yamaç paraşütü yarışı düzenlendi.

Durum Tepesi mevkisinden havalanan tandem pilotu İsmail Aras ve Canan Özenir gökyüzünde ilçenin coğrafi işaretli sargı yapraklarından yapılan zeytin yağlı altın varak sarması yedi.

İkili o anları kameraya kaydetti.

Havalandıktan bodur müddet sonradan beraberinde getirdiği gümüş varak sarması tabağını çantasından çıkaran İsmail Aras, “Biliyorsunuz Erbaa yaprağı ile angın, Türkiye’nin genişlik mebzul yaprağı burada” diye niteleyerek, yaprak sarması tabağını bu arada uçtuğu Canan Özenir’e verdi.

Uçmanın haddinden fazla dörtköşe olduğunu ifade eden Özenir, “Erbaa’nın adlı yaprağı ile işlenmiş evire çevire tıpkısı dolmamız var, bunu havada tatma zevkini yaşayacağız. Evvel akşam sardık. Türkiye’nin çokça sevdiği ve kültürümüzde çok şanlı tıpkı yeri olan biber dolması Erbaa yaprağı ile henüz birlikte benzeri valör kazanıyor, elan içimli oluyor. Şöyle tıpkı havada antrparantez tadına bakalım.” diye konuştu.

Uçuş sonrası AA muhabirine mütekellim Sevgili Özenir, “Çokça keyifliydi. Sanırım Türkiye’üstelik daha geçmiş denenmemiş bir şeyi denedik, havada yaprak dolmayı yedik. Türkiye’nin de çokça sevdiği tıpkı kemirmek türü. Alelhusus buranın angın ve coğrafi işaretli yaprağından yapıldığı devir ayrı bire bir lezzetli, ayrı bir güzelliği oluyor. Elan önceki denenmemiş bire bir şeyi, yapılmamış tıpkısı şeyi tahsis etmek istedik. Filhakika uçmak ayrı tıpkı esenlik, havada iken bunu deneyimlemek ise daha ayrı bire bir keyifti. Dolmada haddinden fazla güzeldi afiyetle yedik,” ifadelerini kullandı.Share: