Rektör Özölçer, yabancı öğrencilerle aynı araya geldi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde öğrenim gören yabancı öğrenciler, Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in düzenlediği programa katıldı.

Farabi Kampüsündeki Konukevi’nde gerçekleşen kahvaltı programına Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Melik Kutoğlu, Aut İlişkiler Umumi Koordinatörü Doç. Dr. Uğur İnce, Matbuat, Ürün ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Tuğba Akdal, Arsıulusal Öğrenci Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Soner Sözler, Öğrenci Konseyi Başkanı Doğukan Kilcioğlu ve yabancı mektepli temsilcileri katıldı.

40 mektepli temsilcisinin yer aldığı programda, dünyanın muhtelif ülkelerinden mevrut öğrencilerin dilek ve sorunlarını gönülden bir ahbapça içinde Rektöre ileten temsilciler, Özölçer’e gösterdiği alışmışlık ve deste için teşekkür etti.

Kahvaltının peşi sıra öğrencilerle Konukevinin bahçesine güzeşte Rektör Özölçer, burada yapmış olduğu konuşmaya üniversitenin öğrenci dostu ve öğrencisiyle iletişime önem veren bire bir alım olduğunu belirttiği sözlerle başladı.

Dünyanın ciharıyek yanından mevrut öğrencileri gerekseme mahsus donanımla yetiştirmenin kendileri için şişman ehemmiyet taşıdığına dikkat çeken Rektör Özölçer, öğrencilere mezun olduktan sonra mesleklerini öz ülkelerinde icra etmek konusunu önceliğe almalarını referans etti. Gelişigüzel sav ve talepte öğrencilerin kendilerine derhâl ulaşabileceğini hatırlatan Özölçer, öğrencilerin kâm ve beklentilerini dinledikten sonraları eksiksiz öğrencilere başarılar diledi.

Yaklaşık 2 saat süren programın böylecene Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, öğrencilerle hem şişman hem de birebir fotoğraf çektirdi. – ZONGULDAK

Share: