REMZİ ÇAYIR: EKİMDEN BILAHARE IDEALIST BİR ADAYLA MİLLETİN HUZURUNA ÇIKACAĞIZ

MİLLİ Kat Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, seçime girebilme yetkisini aldıklarını belirterek, “Şayet arkadaşlarımız de değişmeyen verirse, Milli Posta Partisi kendi cumhurbaşkanı adayıyla, idealist bire bir adayla milletin huzuruna çıkacaktır” dedi.

Çeşitli temaslarda yatmak amacıyla Kahramanmaraş’a gelen Milli Kat Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin eskimemiş tıpkı iş, kanı, vizyon ve heyecana ihtiyaç olduğunu rapor fail Çayır, “Biz bunun için partimizi kurarak yola çıktık. Bunun amacıyla hilalin ucuna Anka kuşunu kondurduk. Anka kuşu, yeniden küllerinden atılmak, yeni umutlarla milletin önüne çıkmak ve milleti gerçek anlamda rasyonel aynı şekilde yönetebilmektir” dedi.

Cumhur İttifakı ve Kavim İttifakı dışında kullanılmamış aynı ittifakın de kurulabileceğini işaret eden Remzi Çayır, sözlerine şöyle devam etti:

“Geri saat 12.00’birlikte Fatih Erbakan ile görüştüm. Çokça verili ayrımsız ziyaret oldu. Beraber benzeri şeyler düşünebilmenin türlü olabileceğini gördüm. Görüşmeler devam edecek, değişik değişmeyen almış değiliz. Tıpkı şekilde eş partilerle bu süreçte mecliste olan yahut olmayan bütün partililerle görüşmeyi düşünüyoruz. Allah baht ederse da 30 Ekim’birlikte Milli Defa Partisi Ankara Atatürk Spor Salonu’nda genel kongresini yapacak. Milli Yol Partisi, april ayında yapılacak erken seçime de girebilme yetkisini aldı. Şu anda 71 ilde partinin kuruluşunu gerçekleştirdik ve bunu 8 ayda yaptık.”

‘KENDİ ADAYIMIZI ÇIKARACAĞIZ’

Remzi Çayır, öz adaylarını çıkartacaklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Eğer arkadaşlarımız birlikte değişmeyen verirse, organlarımız yağız verirse Milli Öğün Partisi, ekimden sonraki benzeri ayda zat cumhurbaşkanı adayıyla, tabi oluşturacağı blokla beraber idealist tıpkısı adayla milletin huzuruna çıkacaktır. ‘Niye ülkücü namzet, yemeden içmeden ülkücülerin mi?’, bu önemli ayrımsız ifadedir, bütün toplumu, Alevi’si Sünni’si, Kürt’ü Türk’ü, fakiri zengini, kim varsa hepsini kucaklayacak, kâffesi adam olduğundan muhit haysiyetli yaşamayı türe etmiş, siyasetin dahi insanları onurlu, havalı yaşatması gerektiğine mümin bir hareketin mensupları namına öz adayımızla milletin huzuruna çıkacağız.” (DHA)Share: