REMZİ ÇAYIR: VİCDANI OLAN HERKESİ KAHRAMANMARAŞ ADLİYESİ’NE ÇAĞIRIYORUM

MİLLİ El Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, ” Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını sorun edinenlere, Milli Yol Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan tüm insanlara buradan sesleniyorum 5 Ilk Teşrin haset Kahramanmaraş’ta biz bulunacağız. Hep halkımızı oraya hemen bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi anne ekseninden tenkil çabasını protesto etmek amacıyla adalet istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’hangi çağırıyorum” dedi.

Milli Kez Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır, partisinin genel merkezinde haftalık yorum toplantısı düzenledi. Çayır, vefat eden Balaban Temas Partisi Müessis Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü karşı açılan davaları hatırlatarak, “Cemaziyelevvel Sivas’ta Muhsin Yazıcıoğlu’nun esas davası olmasa bile taraf davalarından biri görüldü. Emre Karabağ isimli ayrımsız vatandaş, gazeteci İsmail Çağ ile 25 zaman müzakere yapıyor fenomen esnasında. Savcılık bu konu ile ait bire bir savca hazırlıyor. Bahsi güzeşte kayırıcı mahkemede, böyle ayrımsız konuşmayı yapmadığını, iddia ediyor. İlgili yatak yani bildirişim mecrası henüz önce verdiği raporda böyle benzeri görüşmenin yapıldığını kayıtlarla mahkemeye sunuyor. Sonradan bir daha bu bilgilerin ve belgelerin murafaa yoluyla görülmesi üzere istemde bulunuyor. İlgili yatak 2 sene sonradan bilgilerin saklanmadığını, bilgilerin imha edildiği ile ilişik görüş sarfiyat ederek böyle ayrımsız belgeyi göndermedi. Göndermeyince hangi oldu? Orada tanıdık dava hangi eyvah ki kapatıldı. Geri davalardan ayrımsız tanesi Sivas’ta kapatıldı. 5 Ilk Teşrin 2022’de Kahramanmaraş Adliyesi’nde arakçılık davası görülecek. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikast davası görülmeyecek. Böyle ayrımsız sorun açılmadı. Böyle tıpkısı dava şu zaman hangi kamuoyu gündeminde ne yargının gündeminde. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikasti ile ilişik gelişigüzel aşama atılmış değil” ifadelerini kullandı.

Yazıcıoğlu’nun helikopterden sökülen cihaz edevat ile ilişkin bir hırsızlık iddianamesinin Göksun Adliyesi’nden Kahramanmaraş Adliyesi’hangi devredildiğini aktaran Çayır, “Sona akilane gelindi. Gerçekte korkunç ürkütücü alelade insafı ve vicdanı zorlayıcı bire bir mızıka hadisat zuhur ediyor. Bahis ile alakası olmayan, hadiseyi bulandırmak için hangi büyüklüğünde fotoğraf, tabir beyan varsa hepsi dosyanın içine konulmuş vaziyette. Yani esas ekseninden şu yahut bu şekilde öğürtlemek amacıyla değme özdek yapılmış vaziyette. Yakında göreceksiniz beş altı emanet arakçılık davasından ötürü beş altı yılla cezalandırılacak ve bu dosya birlikte kapatılacak. Belki kapatılması 2023 seçimlerinden sonraya bırakılacak. Sebebi galiba, kamuoyunda sözde sorun görülüyormuş resmi ve havası sunmak için. Onun için buradan sesleniyorum bütün Muhsin Yazıcıoğlu severlere. Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını sevgili edinenlere, Milli Sefer Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan umum insanlara buradan sesleniyorum. 5 Teşrinievvel haset Kahramanmaraş’ta tığ bulunacağız. Bütün halkımızı oraya sadece bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi ana ekseninden tenkil çabasını protesto etmek amacıyla türe istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’hangi çağırıyorum” diye niteleyerek konuştu.

’30 EKİM’DE UMUDUN MEŞALESİNİ YAKACAĞIZ’

Umutsuzluğa icap olmadığını söyleyen Çayır, 30 Ekim’de Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek 1’inci Çarpık Çurpuk Kongre’ye işaret ederek, “Biz buradayız, bayrağı kaldırdık ve milletin istikbaline ve hizmetine talibiz. 30 Ekim’de Ankara’nın göbeğinde, Atatürk Spor Salonu’nda adaletin, liyakatin, üretimin meşalesini yakacağız. Hasılı umudun meşalesini yakacağız. Bunun amacıyla hizmet etmek lazım. Sizin sandığınızdaki altının ayrımsız değeri yoktur. Hangi devir değerlenir bilir misiniz? İnsanlar ile buluştuğunda. Hepinizin aklında vukuf altınınız var. Ego gelişigüzel antlaşma söylüyorum onlar babalarının evlerinde gündeş oyuncaklar ile çocukluklarını geçirirken biz göze evinde azap altında çocukluğumuzu ve gençliğimizi geçirmiştik. Farkımız bu” dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI,Share: