Remzi Çayır’dan Reisicumhur Erdoğan’a: “Gençler İşsiz, İşsiz Eş İş Ararken Elbet Hane Sahibi Olsun?”

Milli Nöbet Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Cumhur Reisi Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı içtimai bölük projesiyle ilişkin “Çoluk Çocuk etkisiz, atıl kayırıcı aksiyon ararken bittabi bölük sahibi olsun? Sayın Cumhur Reisi on paralık aklın almıyor mu senin? Söylerken biraz kırıcı olun… Aklımızla kortej fail tavsiyelerde bulunacağınıza realist projeler üretin gerçekçi” dedi.

Milli Öğün Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, tümen genel merkezinde gündeme dayalı açıklamalar yaptı. Çayır, kısaca şunları söyledi:

“Esbak Sivas’ta Muhsin Yazıcıoğlu’nun esas davası olmasa da canip davalarından biri görüldü. Emre Karabağ isimli tıpkı vatandaş, gazeteci İsmail Ruz ile 25 an ziyaret yapıyor olay esnasında. Savcılık bu konu ile ilgili tıpkı araştırı yapıyor ve savca hazırlıyor. Bahsi geçen herif mahkemede, böyle aynı konuşmayı yapmadığını, tez ediyor. İlgili mecra yani bildirişim mecrası daha evvel verdiği raporda hakeza tıpkısı görüşmenin yapıldığını kayıtlarla mahkemeye sunuyor. Duruşma istiyor. Sonra bire bir daha bu bilgilerin ve belgelerin murafaa vasıtasıyla görülmesi üzere istemde bulunuyor. İlgili mecra 2 yıl bilahare bilgilerin saklanmadığını, bilgilerin imha edildiği ile ait fikir sarfiyat ederek hakeza tıpkısı belgeyi göndermedi. Göndermeyince hangi oldu? Orada tanıdık sav hangi efsus kim kapatıldı. Geçmiş davalardan tıpkı sav Sivas’ta kapatıldı. 5 Ilk Teşrin 2022’de Kahramanmaraş Adliyesi’nde arakçılık davası görülecek. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikast davası görülmeyecek. Hakeza tıpkısı sorun açılmadı. Böyle ayrımsız ülkü şu dakika hangi kamuoyu gündeminde ne yargının gündeminde. Muhsin Yazıcıoğlu’nun suikastı ile ilişik gelişigüzel girişim şu anne büyüklüğünde atılan değil. Ne var, helikopterden sökülen maşa edevat ile ait sorun var. Konuyla alakası sıfır hadiseyi gölgelendirmek amacıyla hangi büyüklüğünde fotoğraf, anlatım, beyan varsa kâffesi dosyanın içine konulmuş vaziyette. Yani anne ekseninden şu veya bu şekilde tahsis etmek amacıyla değme şey mamul vaziyette. Yani asıl ekseninden şu yahut bu şekilde fasletmek için herhangi bir husus işlenmiş vaziyette. Geçenlerde göreceksiniz beş altı güç hırsızlık davasından dolayı biraz yılla cezalandırılacak ve bu dosya de kapatılacak.

“VİCDANI OLAN PARÇALANMAMIŞ İNSANLARA BURADAN SESLENİYORUM. 5 EKİM HASET KAHRAMANMARAŞ’TA BİZ BULUNACAĞIZ”

Ihtimal kapatılması 2023 seçimlerinden sonraya bırakılacak. Sebebi anlaşılan, kamuoyunda sözde ülkü görülüyormuş resmi ve havası arz etmek için. Onun için buradan sesleniyorum bütün Muhsin Yazıcıoğlu severlere. Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasını sevgili edinenlere, Milli El Partililere, Alperenlere ve vicdanı olan parçalanmamiş insanlara buradan sesleniyorum. 5 Teşrinievvel haset Kahramanmaraş’ta biz bulunacağız. Bilcümle halkımızı oraya hemen bu çelişkiyi, bu paradoksu, bu işi asıl ekseninden tenkil çabasını itiraz etmek amacıyla doğruluk istemi olan herkesi Kahramanmaraş Adliyesi’hangi çağırıyorum.

“GENÇLER İŞSİZ. İŞSİZ EŞ İŞ ARARKEN NASIL EV SAHİBİ OLSUN”

Gençler süreduran. İşsiz insan hareket ararken zahir basamak sahibi olsun? Sayın Reisicumhur hiç aklın almıyor mu senin? Söylerken biraz dokunaklı olun. Bitmiş, ego burada kalayım diyorsun, ‘Ego bu imkanları ütülmek istemiyorum’ diyorsun. Alışmışsın fevk oturmaya anladık. Ama herkesin aynı ömrü var. Aklımızla söz fail tavsiyelerde bulunacağınıza gerçekçi projeler üretin realist. Milletin işe ihtiyacı var. Milletin aşa ihtiyacı var.  Milletin insani yaşamaya ihtiyacı var. Başkasına el açmadan yaşamaya ihtiyacı var. Sen neyi öneriyorsun? Başkasına halk açmayı öneriyorsun. Dilenmeyi öneriyorsun vatandaşına dilenmeyi. ‘Git az buçuk oradan bul, git biraz buradan bul, bundan desise, ondan al karı sahibi ol’. Söylediğiniz meze yaptığınız işin önüne geçti. Yani yeniden masal.

“30 EKİM’DE ANKARA’NIN GÖBEĞİNDE, ATATÜRK SPOR SALONU’NDA ADALETİN MEŞALESİNİ YAKACAĞIZ”

Umutsuzluğa gerek bulunmayan. Allaha şükür biz buradayız, bayrağı kaldırdık ve milletin istikbaline ve hizmetine talibiz. Yakında Cenabıhak yazgı ederse 30 Ekim’de Ankara’nın göbeğinde, Atatürk Spor Salonu’nda adaletin meşalesini yakacağız, liyakatin meşalesini yakacağız, üretimin meşalesini yakacağız. Hasılıkelam umudun meşalesini yakacağız. Bunun için harıldamak geçişsiz. Sizin sandığınızdaki altının ayrımsız değeri yoktur. Ne zaman değerlenir agâh misiniz? İnsanlar ile buluştuğunda. Hepinizin aklında vukuf altınınız var. Ego seçme ahit söylüyorum onlar babalarının evlerinde modern oyuncaklar ile çocukluklarını geçirirken biz hücre evinde azap altında çocukluğumuzu ve gençliğimizi geçirmiştik. Farkımız bu. Onun üzere milletin düşmüş kalkmış, bu ülkeyi sevdiği üzere işkence görmüş amma yılmamış… Tığ millete olan sevdamıza devam ediyoruz… Vatan sağlıklı olsun, millet salim olsun gerisinin önemi yok.”Share: