Resmi Gazete’de duyuruldu: Orhan Karakurt ve Cengizhan Başaran, Cumhurbaşkanı Danışmanlığına atandı

Cumhur Reisi Danışmanlığına Orhan Karakurt ve Cengizhan Başaran atandı. Karakurt ve Başaran’ın Cumhurbaşkanı Danışmanlığına atanmasına ilgilendiren değişmeyen bugünkü Resmi Gazete’dahi yayımlandı. Söz Konusu nasıp Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Üzerine Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12’nci ve 13’üncü maddeleri mucibince yapıldı.

Cumhur Reisi Erdoğan – Orhan Karakurt

ORHAN KARAKURT KİMDİR?

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı tamlık programlarda anonsları eden insanoğlu olan Karakurt, evli ve üç bala babası. Cumhur Reisi Erdoğan ile önce namına, 1994 yerel seçimleri sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı esnasında çalışmıştı. Karakurt, hikayesini şu şekilde anlatmıştı: “Cumhurbaşkanımızın ekibinin arz eskilerinden biriyim. Teşkilatın içinden geliyorum, 2006 yılından beri de sunumlarını üstleniyorum. Şu anda ev içi ve daraç dışındaki cemi organizasyonlarında sunuculuk yapıyorum. Sesten sahne düzenine, protokolden program akışına seçkin konuda koordinasyonu sağlıyorum. Adımı takatli kimesne bilmez amma beni cümle tanıyor.”

Karakurt toplumsal medya hesabından bile bire bir düşünce paylaşarak Reisicumhur Erdoğan’a teşekkür etti.

CENGİZHAN BAŞARAN KİMDİR?

Huber Köşkü Kat Başkanı Başaran, Batman’da 6 ay Kültür Müdürü namına fariza yapmış ve daha bilahare Siirt Hars Müdürlüğüne geçici görev ile atanmıştı. Başaran, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimlerde Siirt’ten aday adayı olmuş, listeye giremeyince esasen soylu görevi olan Batman’a hoşgörüsüz dönmüştü. Başaran, gelişmemiş süreli Batman İl Ekin Müdürlüğü yaptıktan sonradan 18 Mayıs’ta istifasını vererek Batman’dan ayrıldı.

Cengizhan Başaran

TEŞEKKÜR ETTİ

Başaran dahi toplumsal iletişim araçları hesabından “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle yeni tıpkı göreve atandık. Bizleri bu göreve müstahak gördükleri için Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bildirme kalbi şükranlarımı sunu ederim. Türkiye Yüzyılını düz yazı ederken bu hümayun davada zat görünmek, bizim üzere şereftir.” mesajı ile Reisicumhur Erdoğan’a şükranlarını sundu.

Share: