RTÜK’ün Gelecekle İletişim Çalıştayı 31 Ekim’de başlayacak

Radyo ve Monitör Dal Oturmuş (RTÜK) aracılığıyla bu yıl 12’ncisi düzenlenecek Gelecekle İletişim Çalıştayı, 31 Ekim’de Samsun’de başlayacak.

RTÜK’ten yapılan açıklamaya bakarak, 2009’dan beri tevhit edilen çalıştaya, dost ve kardeş ülkelerden gelerek ilkin bildirişim doğmak üzere türlü alanlarda lisans, efdal lisans ve doktora öğrenimi gören çoluk çocuk katılacak.

Bu yıl 12’ncisi düzenlenecek Gelecekle İletişim Çalıştayı, Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle kurtuluş mücadelesinin bayrak şehirlerinde yapılacak.

Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Cezayir, Etiyopya, Filistin, Irak, Kırgızistan, Kosova, Libya, Macaristan, Moritanya, Nijer, Pakistan, Sudan, Suriye, Tunus, Türkmenistan ve Ürdün’den öğrencilerin katılımının beklendiği çalıştay, 31 Ekim’de Samsun’de başlayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığının bindi verdiği çalıştay, daha sonradan sırasıyla Amasya ve Sivas’ta 6 aktarılma süresince bitmeme edecek.

Hazırlanacak makale ve akademik tezlerle öğrencilerin mesleksel becerilerinin geliştirilmesinin amaçlandığı çalıştayda, değişik branşlarda atölyeler oluşturulacak, foto ve güdük videoteyp gibi mesleki çalışmalar yapılacak.

Çalıştayda, yabancı öğrenciler yoluyla hazırlanan “Milli Mücadelenin İlk Beyannamesi: Nahiye Genelgesi”, “Halas Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal’in Söylemlerinin Manipülatör Etkisi”, “Milli Mücadelenin Balkan Medyasına Yansıması”, “Mustafa Kemal’in Gazeteci Kutsal Kimliğiyle Libya’daki Faaliyetleri”, “Halas Savaşının 100. Yılında Matlup Yönetimi ve Içtimai Medya İlişkisi”, “Halas Savaşında Dezenformasyonla Uğraş” konulu sunumlar dahi paylaşılacak.

Çalıştay programı kapsamında Samsun, Amasya ve Sivas’ın tarihi ve turistik alanları de ecnebi öğrencilere gezdirilecek.

Share: