RUZNAME / 16 Ilkgüz 2022

6 April 1920

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi’nde, Müşahit Üye ve Hususi Misafir Heyet Başkanlarını Selamlama Töreni’ne katılacak. Eş fotoğrafında saha algı Erdoğan, zirvenin ikinci oturumunda konuşacak, resmi gün ortası yemeğine katılacak, zirveye katılan ülkelerin liderleriyle düet görüşmelerde bulunacak.

(Semerkant) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, resmi musahabe amacıyla bulunduğu Moldova’da, Cumhur Reisi Maia Sandu yoluyla akseptans edilecek, Gagavuz Muhtar Yeri Başkanı Irina Vlah ve Divan Başkanı Dimitri Constantinov ile görüşecek, Gagavuz Özerk Yeri Halk Topluluğu milletvekilleri ve İcra Komitesi üyeleri ile genişletilmiş toplantıya iştirak edecek.

(Kişinev/Komrat) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, Esenler’de izansız dönüşümden kazanılan 6,5 milyon defterden 500 bininin ilçedeki öğrencilere dağıtılacağı Tacirler Eğitim Vakfı İlkokulu’nda düzenlenecek törene ve “Vatandaşla Kavuşma” programına iştirak edecek, DOĞRU Dideban ile esnaf ziyaretleri gerçekleştirecek, Bilgisizlik Buluşması’na katılacak.

(İstanbul/11.00/14.00/15.00/15.15/16.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, İBB Arnavutköy Hars, Spor, Eğitim ve Dirim Merkezi Küşat Töreni’ne, Silivri Seymen Enerji Üretim Tesisi İnceleme Gezisi’ne, Silivri Seymen Köyü Çiftçi Buluşması’na, Değirmenköy Buğday ve Mazot Desteği Tevzi Töreni’hangi, Büyükçekmece Kıran Düzenlemesi ve E-5 Taraf Yolu Düzenlemesi Küşat Töreni’ne iştirak edecek.

(İstanbul/11.00-17.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

TEŞRI ICRA SİYASET

1- Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanı Su Kederli, Marriott Otel’de düzenlenecek “Yüksekokul Buluşmaları-3: Eş” programına katılacak.

(Ankara/09.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- AK Öğür Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TPAO Tesislerinde matbuat toplantısı yapacak, partisinin diyar başkanlığınca düzenlenecek Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantısı’na katılacak, sivil sosyete kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle ayrımsız araya gelecek.

(Adıyaman/10.30/13.30/15.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- SELIM Fırka Genel Başkan Yardımcısı Dirimsel Müellif, Çayeli İlçe Müşavere Meclisi Toplantısı’na paydaşlık edecek.

(Rize/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

EKONOMİ FİNANS

1- Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Trakya Zürriyet AŞ’nin evcil ve milli imkanlarla geliştirdiği “Gün Çiçeği Hasadı” etkinliğine katılacak.

(Ankara/14.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişci, DSİ tarafından düzenlenecek Şiddetli Yönetimi Çalıştay Programı’na ve “Günâşık Hasadı” etkinliğine paydaşlık edecek.

(Ankara/09.15/14.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Türkiye Cumhuriyet Altını Merkez Bankası, orak ayı ayına ilişik gücük vadeli dış takanak istatistiklerini, eylül ayına ilgili ortalık katılımcıları anketini ve orak ayı ayı basamak bedel endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00/14.30)

4- Türkiye İstatistik Kurumu, 2021 yılı devir bilançolarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Şanghay İşbirliği Örgütü Cesamet Başkanları Zirvesi yapılacak.

(Semerkant) (Fotoğraflı-Görüntülü)

HARS SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Osmanlı Bahir Haritaları Gidiş Yardımcıları Sergisi, Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi, Çanakkale Destinasyon Tanıtım Merkezi, “Bir Hikayem Var” Sergisi ve “Toprakla Şekillenen Tıpkı Mal” Kale Grubu 65. Yıl Sergisi açılışlarına, “Troyalılar Geldi Alay Yürüyüşü”ne katılacak, Rum Hamidiye Tabyası Kilitsiz Küreksiz Albeni Sahnesi’nde “Troya Gösterisi”ni izleyecek.

(Çanakkale/14.45-21.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

SPOR

1- Acun Güreş Şampiyonası, Sırbistan’da azade üslup mücadelesiyle sürecek. 57 kiloda Muhammet Karavuş, 74 kiloda Soner Demirtaş, 92 kiloda Feyzullah Aktürk müsabakalara başlayacak, 125 kiloda Taha Akgül finalde güreşecek.

(Belgrad) (Fotoğraflı)

2- Spor Makat Süper Lig’in 7. haftası Galatasaray-Arabam.com Konyaspor, Atakaş Hatayspor-Yukatel Kayserispor maçlarıyla başlayacak.

(İstanbul/Hatay/20.00) (Fotoğraflı)

3- Spor Ayak 1. Lig’in 6. haftasının evvel maçında Yıpranmamış Malatyaspor ile Altay karşı karşıya ati.

(Malatya/20.00) (Fotoğraflı)

4- Kültür Türkiye Kupası 2. Eleme Turu kura çekimi yapılacak.

(İstanbul/11.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Uçan Top CEV Şampiyonlar Ligi’nde 2022-2023 sezonu kol kuraları çekilecek. Türk takımlarından kadınlarda VakıfBank, Fenerbahçe Opet ve Eczacıbaşı Dynavit, erkeklerde Tarım Bankkart ve Halkbank’ın rakipleri galiba olacak.

(Brüksel/19.00)

6- Hentbol Kadınlar Süper Lig’in 2. haftası Yenimahalle Belediyespor- Küçük Asya Üniversitesi maçıyla başlayacak.

(Ankara/15.00) (Fotoğraflı)

***

Rum Ajansının yayımladığı malumat, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap üzere oluşturduğu rastgele nev hikmet, sürdürümcü olmayanlar vasıtasıyla tek şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz birlikte antant kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, eksantrik çekicilik ve kuruluşlara aktaramaz. Marjinal davrananlar için türel ve cezai her soy başvuru hakkımız saklıdır.

Share: