RUZNAME ÖZETİ / 24 Eylül 2022

6 Nisan 1920

1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grubu 27. Dönem 5. Mesai ve Değerlendirme Toplantısı Kapanış Oturumu ile Avrupa Konseyi Mebus Meclisi Avrupa Ödül Töreni’ne katılacak.

(İzmir/16.00/20.0????0??)

YASAMA ICRA SİYASET

1- Türe Bakanı Bekir Bozdağ, partisinin Şefaatli ve Yenifakılı İlçe Danışma Meclisi toplantılarına paydaşlık edecek, Şefaatli Uray Başkanlığını mülakat edecek.

(Yozgat/11.00-14.00)

2- Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Bahir Üzüntülü, Valiliği, AK Tümen İl Başkanlığını ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, El-Kilit Ameliyat bölgesinde şehit olan Piyade Üsteğmen Serkan Erkuş’un cenaze törenine katılacak ve yaşlılar yurdu ziyaretinde bulunacak.

(Malatya/10.00-16.50)

3- İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin memleket başkanlığını mülakat edecek, Mersin’i Kalkındırma ve Tesanüt Derneğinin “Ben Kadınım Umudun Adıyım” programına katılacak.

(Mersin Ağacı/16.50/18.10)

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gaziantep’te GAP Gaziantep Sulama Projeleri Protokol İmza Töreni’ne, Hancağız Sıra Erke Santralı ve INNOFOOD-Gaziantep Antepfıstığı İşleme Tesisi açılış törenlerine ortaklık edecek, Proton Tesri ve Radyofarmasötik Istihsal Tesisi’ni görüşme edecek, Beyinli Şehircilik Selen Koordinasyon Merkezi ile Gastronomi Akademisi açım törenlerine katılacak. Nazır Varank, Kahramanmaraş’ta ise Çağlayancerit Ceviz İşleme ve Paketleme Tesisini mülakat edecek, 7’nci Çağlayan Ceviz ve Hars Festivali’ne iştirak edecek.

(Gaziantep/09.00-13.30/Kahramanmaraş/16.00/16.30)

2- Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, matbuat toplantısı düzenleyecek, biber hasadına katılarak çiftçilerle buluşacak ve 7. Çağlayancerit Koz ve Hars Festivali’ne katılacak.

(Kahramanmaraş/10.30/13.30/16.00)

3- Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kaynak-Karasu-Kocaali 4. Bölge Hududu Yolu Açılış Töreni’ne paydaşlık edecek.

(Sakarya/17.00)

GÜNCEL

1- ???????ÖSYM tarafından Kamu Personel Berceste Sınavı (KPSS) Düzlük Bilgisi birinci ve ikinci oturumları yapılacak.

(10.15/14.45)

KÜLTÜR SANAT

1- Ekin ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Batıklara Yadigâr Dalışı programı ile Süngü Bayırı ve Albayrak Sırtı şehitliklerinin açılışına katılacak. Bigalı Kalesi Müzesi, “Minik Yabancılar Sanat Atölyesinde Buluşuyor: Ebru ve Suret Doldurulma Atölyesi” ve Çanakkale Bahir Müzesi’ni musahabe edecek Ersoy; Kilisede Tıpkı Müze, “Ustalar ve Genç Sanatçılarla Seramik Buluşması, “Kanatlı Sözler Katmanlar, “Bir Hikayem Var” sergilerini gezecek. Ersoy, Gelibolu Maratonu’na Davet programı ile Senfoni ile Neşet Ertaş Türküleri Konseri’ne katılacak.

(Çanakkale/09.30-21.00)

SPOR

1- Fenerbahçe, Spor Göt Süper Kütle’in 8. haftasında 2 Ekim Alım Satım günü Beşiktaş ile yapacağı derbi maçın hazırlıklarını Fenerbahçe Birey Bartu Tesisleri’ndeki antrenmanla sürdürecek. Antrenmandan sonra solgun-lacivertli futbolcu Joao Pedro, matbuat mensuplarının sorularını yanıtlayacak.

(İstanbul/10.00)

2- FIVB Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda takım maçlarına Hollanda’de devam edilecek. Türkiye, B Grubu’ndaki ilk maçında Tayland’la karşılaşacak.

(Arnhem/14.00)

3- Voleybolda Bosna Hersek’te planlı Kadınlar Balkan Kupası’nda PTT Spor, Sırbistan’ın OK Partizan takımıyla yüz yüze gelecek.

(Banja Luka/21.00)

4- AXA Sigorta Yürek Voley’da rical takım maçlarına bitmeme edilecek. A Grubu’nda Hatay Büyükşehir Belediyespor-Bursa Büyükşehir Belediyespor, Altekma-Fenerbahçe HDI Sigorta, B Grubu’nda TÜRŞAD-Spor Toto, Tokat Uray Plevne-Arkas Spor, C Grubu’nda Hekimoğlu Toptan Connect Travel BVİ-Galatasaray HDI Sigorta, Develi Belediyespor-Cizre Belediyespor maçları yapılacak.

(Ankara/14.00/17.00/İstanbul/14.00/17.00/İzmir/15.00/17.30)

5- TFF 2. Yığın’birlikte 6. hafta gruplarda toplanmış 5 maçla başlayacak; TFF 3. Tabur gruplarında 4. hafta karşılaşmaları yapılacak.

6- Spor Göt Süper Lig ekipleri Galatasaray ile İstanbulspor, tedbir maçında yüz yüze ati.

(İstanbul/19.00)

7- Hentbol Rical Süper Ligi’nin 3. haftasında 3 maç yapılacak.

8- UEFA Milel C Ligi 1. Grup’taki son maçında ilişki günü deplasmanda Faroe Adaları ile karşılaşacak A Milli Ayak Topu Takımı’nda beceri yönetmen Stefan Kuntz ve bir milli topçu, Torsvollur Stadı’nda düzenlenecek matbuat toplantısında soruları cevaplayacak; takım akıbet çalışmasını bile statta yapacak.

Faroe Adaları Beceri Direktörü Melik Ericson ve bir topçu, statta düzenlenecek basın toplantısında Türkiye maçına ilgilendiren soruları cevaplayacak; takım akıbet antrenmanına çıkacak.

(Torshavn/19.30/20.00/17.45/18.15)

9- Beşiktaşlı futbolcu Dele Alli, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde matbuat toplantısı düzenleyecek.

(İstanbul/13.30)

10- Motosiklette Acun Superbike Şampiyonası’nın İspanya’üstelik planlı 8. kadem mücadelesinde Yer Razgatlıoğlu, geçmiş yarışına çıkacak.

(Barselona/15.00)

11- MotoGP Dünya Şampiyonası’nın Japonya’daki sezonun 16. bukanak yarışının sıralama turları yapılacak.

(Motegi/09.05)

***

Küçük Asya Ajansının yayımladığı marifet, kaynak, foto ve genel ağ ile wap üzere oluşturduğu gelişigüzel soy bilgelik, sürdürümcü olmayanlar marifetiyle tek şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz üstelik kesim kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, apayrı gelgel ve kuruluşlara aktaramaz. Marjinal davrananlar karşı türel ve cezai seçme nev referans hakkımız saklıdır.

Share: