Sakarya Büyükşehir Beldiyespor Hentbol Takımı tanıtıldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Makro, hentbol branşında iddialı olduklarını hedeflerinin yıpranmamış sezonda şampiyonluk olduğunu söyledi.

Ormanpark’ta düzenlenen Sakarya Büyükşehir Uray spor Hentbol Takımı’nın tanıttım programda konuşan Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Eke, konumu, sanayisi, turizmi, tarımı, sporu, içerisinde barındırdığı kültürü ve insanlarıyla potansiyeli erdemli aynı site olduklarını söyledi.

Bünyelerindeki 27 branşta 5 bine mail sporcuyla millî ve uluslararası müsabakalarda kenti baziçe ettiklerini aktaran Cesim, güreş, karate, satranç, eskrim, el topu kabilinden it canlı haddinden fazla branşta şampiyonaları Sakarya’da gerçekleştirdiklerini anlattı.

Eskişehir Orman Spor Kulübünün beniâdem hakkının Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübüne devredildiğini anımsatan Kocaman, “Hentbolda haddinden fazla iddialıyız, takımımız Türkiye çapında ve Türkiye’nin bildirme gözde takımlarından birisidir. İnşallah biz Süper Lig’üstelik şampiyonluk bekliyoruz. Arkadaşlarla ant içtik, değişmeyen verdik, inancımızı ve heyecanımızı birleştirdik. Bu sene Süper Lig’üstelik şampiyona kararı aldık.” diyerek konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç bile Sakarya’bile yaptıkları spor yatırımları ve organizasyonlar amacıyla Muhteşem’ye teşekkürname etti.

Takıma yıpranmamış sezonda muvaffakiyet dileyen İnanç, “Altyapıya müteveccih çok aheste projelerinin olduğunu gördüm. Bu birlikte bizim üzere çokça umut verici. Sakarya gençliği adına altyapıdan gelecek hentbolcularımız için bir baht olduğu kanaatindeyim.” dedi.

Başantrenör Işık: “Sakarya’ya aynı kupa değirmek istiyoruz”

Takımın başantrenörü Mehmet Fatih Işık ise şampiyonluk hedefi içerisinde olacaklarını, öncelikle Avrupa kupalarına katılmayı amaçladıklarını vurguladı.

Sakarya’yı ve ülkeyi Avrupa’de en dolgunca şekilde katakulli etmeyi arzuladıklarını belirten Işık, şunları kaydetti:

“Şampiyona ipini bekinmek ve Sakarya’ya aynı yürek değirmek istiyoruz. Lige hazırız. Önümüzdeki yıl hem takım şampiyonluğuna hem Türkiye kupasına hem bile Süper Kupa’ya talibiz, şimdiden diyebilirim. Kıytırık heyecanı erdemli, eli nimetli enerjisi olan maçları burada Sakarya halkına izleteceğimizi düşünüyorum. Başkanımızın ve kulübümüzün desteğiyle bizlere durmak bulunmayan.”

Topluluk kaptanı Ramazan Döne ise Beykoz Belediyespor maçını kazanıp yollarına sürmek istediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından bando oyuncuları ve beceri gök bilimi tanıtıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyespor, ligin önceki hafta maçında 13 Ilkgüz Salı günü saat 15.00’te Beykoz Belediyespor’u evinde ağırlayacak. Seyirciler, Sakarya Spor Salonu’ndaki müsabakayı ücretsiz izleyebilecek.

Share: