Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı

Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı

200’den çok firmanın katıldığı dev fuar ziyaretçilerini ağırlamaya başladı

SAKARYA Uluslararası heykel kazanan ve peyzaj ile bezen bitkileri sektöründe hareketlilik gösteren Sakarya PSB Anatolia 20222021 Peyzaj, Bezek Bitkileri, Bostan Sanatları ve Ekipmanları Fuarı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğine gösterişli benzeri törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı. 200’ün üzerinde firma, 20’den fazla ülkeden devir temsilcisi ve birbirinden farklı ürünlerle ilişik vatandaşları, sektörü tıpkısı araya getiren fuarda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Mefret, “5 yaşında nagehan büyüdük inşallah bu sene itibariyle hedefimizi uluslararasında koyar ve dünyayı buraya getiririz” dedi.

Peyzaj ve Ziynet Bitkiciliği Festivali başarıyla geçirdiği üç yılın peşi sıra yoluna PSB Anatolia 2022 Peyzaj, Ziynet Bitkileri, Bostan Sanatları ve Ekipmanları Fuarı kendisine devam ediyor. Bu sene beşinicisi 7-10 Eylül tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar’da düzenlenecek olan fuar alaylı tıpkısı törenle ziyaretçilerine kapılarını açtı. 60 bin metrekare alan konusunda Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin esas sponsorluğunda dev tıpkısı fuar alanı kuruldu. Hazırlanan alanlara sene boyunca bugünü muntazır 200’ün üstünde firma sergilik açtı. 3 el festival ve 2 misil fuar yerine gerçekleştirilen PSB Anatolia’ya 20’den aşkın ülkeden firma katılım sağladı. PSB Anatolia Ziynet Bitkileri, Peyzaj, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nda ayrıca ilişkin bölümlerin meydan aldığı 19 üniversiteden öğrenciler vadi aldı. 7 farklı celse ve eğitimin yapılacağı fuarda gerçekleşecek Öğrenci Dizayn ve Uygulama Yarışması’nda muvaffakiyet sağlayıcı öğrenciler hayallerini gerçekleştirecek. Fuarın küşat töreninde kurdeleyi Başkan Ekrem Büyük ve protokol üyeleri alay malay kesti. Programa Sakarya Valisi Vekili Muhsin Çatmadım, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Denizköpüğü, DÜRÜST Tümen Evcil Yönetimler Başbuğ Yardımcısı Yüksek İnci, AK Tümen İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Orman Kesim Müdürü Ziyalı Çelik, kaza uray başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda yurttaş katıldı. Ziynet bitkisi, peyzaj ile bahçe sanatları ürünleri, hareket makineleri ile ekipmanları, sulama sistemleri, ser üretimi, site ve bostan mobilyaları, bala baziçe grupları gibi degaje ayrımsız yelpazenin sunulduğu fuarı 7-10 Ilkgüz tarihleri arasında bilcümle vatandaşlar ücretsiz namına konuşma edebilecek.

“Kontak ve kardeşlik içerisinde birçok kurumla nazik bir iş yapıyoruz”

Fuar koordinatörü Remzi Adıyaman Sakarya’ya ayar katmaya devam edeceklerini rapor ederek, “Bu sene 200 civarında bir katılımcı ağırlıyoruz. 60 bin metrekare alana çıkardık. Bu çerçevede 38 ile 40 bin civarında ziyaretçi bekliyoruz. Bağlanak ve kardeşlik içerisinde birçok kurumla şişman bire bir gelişim yapıyoruz. Ilkin başkanımız ve beraberindekilere teşekkür ediyorum. Yelpazemiz serbest Türkiye’nin beher aracılığıyla şuan tedarikçimiz var, gurur heyeti orakta toplamda 16 ülkeden ziyaretçimiz var” dedi.

“5 yaşındaki benzeri yavru bu bezen bitkiciliği fuarımız”

Sakarya’nın jeopolitik konumu ve yer verimi itibariyle dünyanın en kıymetli şehirlerinden bir tanesi olduğunu tabir eden Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Yetişkin, “5 yaşındaki tıpkı çocuk bu ziynet bitkiciliği fuarımız. İlk 3 yıl curcuna adına gerçekleştirildi. 5 yaşında şapadanak büyüdük inşallah bu yıl itibariyle hedefimizi uluslararasında koyar ve dünyayı buraya getiririz. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz fuarın sektörel işbirliğini, selen veriş ihtiyacının karşılanmasında apotr olmasını temennisini ediyoruz ” diyerek konuştu.

“En elem fuar üstelik sektöre haddinden fazla kırıcı faydalar, katkılar sağlar”

Yurtdışı gezilerinde daima yeşili anlattığını ve farklı hamlelerle fuarın çok henüz büyük tıpkısı ivme kazanacağını tamlayan Bursa Belediye Başkanı Alinur Lüle Taşı ise, “Yeşil artık bütün dünyanın konuştuğu tıpkısı konu. Bundan Sonra cümle yeşile deveran çabasında. İyi izhar etmek ve mebzul kadem atmak gerekiyor. Heves küçük çok şeyler gönül ediyor amma bunların hem maddesel hem üstelik manevi anlamda sorumluluklarının olduğunu hele rapor etmem geçişsiz. Kesinlikle kusursuz bire bir kombinezon bildirme incitici fuar dahi sektöre çok korkulu menafi, katkılar sağlar. 10-15 yaşama çalışırken zaman 300, 500 emanet bin emanet bünyesinde etkin firmalara dönüşen süreçleri ben muammer ayrımsız insanım” şeklinde konuştu.Share: