Sakarya Yer Muharebesi’nin 101. Yılında Şüheda Başkent’te Anılacak

Sakarya Vadi Muharebesi’nin 101. sene dönümü etkinlikleri kapsamında 11 Eylül Iş günü ‘Diriliş Yürüyüşü’ düzenlenecek. Polatlı’daki Sakarya 12. Kol Şehitliği’nde gerçekleştirilecek etkinliğe, Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Kilolu da katılacak.

Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktası olan Sakarya Yer Muharebesi’nin 101. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 11 Ilkgüz 2022 Veriş günü Başkentliler Polatlı’daki Sakarya 12. Kol Şehitliği’ne akıllıca “Diriliş Yürüyüşü” gerçekleştirecek.

1921 yılının 23 Ağustos’undan 13 Eylül’üne büyüklüğünde 22 aktarılma ve 22 şeb geceli gündüzlü devam fail ve Türk ordusunun, Garplı devletlerin güdümündeki Palikarya ordusunu hezimete uğrattığı Sakarya Meydan Muharebesi’nin 101. yıl dönümü muhtelif etkinliklerle kutlanacak.

800 METRELİK MEZE OLUŞTURULACAK

Etkinlik, Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Kısık’ın katılımı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kent Konseyi, Polatlı Belediyesi ve Polatlı Tecim Odası destekleri ile gerçekleştirilecek.

800 metrelik yürüyüş ile 12. Takım Şehitliği’ne varılmasının arkası sıra ihtiram duruşu ve peşi sıra İstiklal Marşı ile başlayacak olan programın sunuculuğunu oyuncu ve dublaj sanatçısı Volkan Severcan yapacak. Program, bütün şehitlerin anılması ile tamamlanacak.

Share: