Samsun haberi! Turizm devleri Atakum’da buluşuyor

Turizmin dünyada söz sahibi seksiyon yöneticileri, Samsun Atakum’de düzenlenen Mutedil Karadeniz Turizm Paneli’nde buluşuyor. Bölgenin turizm potansiyelini çoğaltmak amacıyla planlı açık oturum 27 Ilkgüz’de başlayacak.

Atakum Belediyesi, Ölçülü Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Sheraton Grand Samsun Hotel ve Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD) iş birliği ile Ölçülü Karadeniz Turizm Paneli, 27 Eylül Dünya Turizm Günü’nde Sheraton Grand Samsun Hotel’de gerçekleşecek. Atakum Belediye Başkanı Cemil Sarban önderliğinde Firez ve Sosyal İşler Müdürlüğü yoluyla ince süredir ölçülü çalışmalar sonucunda Ilımlı Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelini geliştirecek dev çalışmaya imza atılıyor. Samsun’dan Sinop ve Amasya’ya kadar bölgenin bütün şehirlerini turizmde hava merkezi haline getirecek icraat, Ölçülü Karadeniz Turizm Paneli’nde masaya yatırılacak. Panelde öncelikle Ölçülü Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve gaye belirlenerek gündem oluşturulması amacıyla yapılacak icraat ele alınacak. Bölgenin turizmde kalkınması için posta haritasının üstelik belirleneceği panel, iki celse halinde gerçekleştirilecek ve saat 13.30’da başlayacak.

Panelin bölgeyle özdeşleşen doğal güzelliklerin ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtılmasında çok kocaman benzeri aşama olacağını vurgulayan Atakum Şehremini Cemil Savran, “Coğrafyamız saf yapısı ve tarihi ile misilsiz güzelliklere cemaat. Bölgemizde mevcut ve tarihe şahitlik fail tabiat harikalarının bütün dünyada tanınması gerektiğini düşünüyoruz. Bölgemizin turizm merkezi haline getirilmesinde Mutedil Karadeniz Turizm Paneli’nin çokça yüce ayrımsız yere ehil olacağına inanıyorum. Panelin cümle üzere şiddetli olmasını diliyorum” diye konuştu. – SAMSUN

Share: