Samsun’da “afsun fesih” bahanesiyle ayyarlık iddiası

Samsun’un Atakum ilçesinde “büyü nakız” bahanesiyle dolandırıcılık yapan 2 meşkûk ile bu kişileri gasbettikleri öne sürülen 2 kaba gözaltına alındı.

İddiaya göre, Atakum ilçesinde zihayat S.A.B. (33), kâh sorunlarından âlem bir arkadaşı eliyle, mülk karşılığında “afsun bozduğunu, hamaylı yazdığını” tez eden K.K. (86) ile telefonda görüştü.

S.A.B, ikametinin bahçesine gömülen muskayı tart bahanesiyle Amasya’dan Samsun’a gelen K.K’yi, birlikte getirdiği muskayı kazdığı alana koyarken yakaladı.

Verdiği parayı kayran S.A.B, K.K. ile şoförlüğünü yapan M.K’yi (54) evinden kovdu. S.A.B, daha sonraları aynı şekilde K.K’ye 8 bin liralık veren tıpkısı arkadaşının parasını alabilmek amacıyla üstelik cazibe yaptı.

S.A.B’nin arkadaşı M.Ö. (33), sorunları bulunduğunu vesile ederek K.K. ile M.K’yi verdiği adrese çağırdı.

Adrese giden K.K. ve M.K. ile burada bulunan S.A.B. ve M.Ö. ortada ağız dalaşı imdi. Tartışmanın ardından 8 bin liranın istenmesi konusunda K.K, üzerindeki parayı ve vezneci kartlarını S.A.B. ve M.Ö’ye verdi. Evden çıktıktan bilahare polis merkezine giden K.K. ve M.K. gasbedildiklerini öne sürerek şikayetçi oldu.

Atakum İlçe Emniyet Müdürlüğü Yanlışlık Önleme ve Anket Bürosu ekipleri, S.A.B. ve M.Ö’yü “gasp”, K.K. ile M.K’yi ise “kalifiye ayyarlık” yaptıkları gerekçesiyle gözaltına aldı.



Share: